Skwer Aliny Skibniewskiej

  • Ustka, Marynarki Polskiej i Czerwonych Kosynierów

Skwer Aliny Skibniewskiej Atrakcje naturalne

Skwer Aliny Skibniewskiej w Ustce

Ważnym punktem rekreacyjnym w Ustce jest Skwer im. Aliny Skibniewskiej. To bardzo ważna postać zaliczana do grona lokalnych bohaterów miasta.

Alina Skibniewska urodziła się w 1911 roku na Mazowszu. Skończyła studia farmaceutyczne w Poznaniu, a większość swojego życia zawodowego spędziła na prowadzeniu apteki. W czasie II wojny światowej udzielała pomocy rannym. Niedługo po wojnie trafiła do Słupska, a następnie do Ustki, gdzie mieszkała do swojej śmierci w 2007 roku. Została nagrodzona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ludność Ustki nie miała wątpliwości, że Alina Skibniewska to właściwa osoba, której można zadedykować skwer. To urocze miejsce z fontanną, brukowanymi alejkami oraz ławeczkami. Każdego dnia, skwer tętni życiem do późnych godzin wieczornych. Jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji Ustki i bez wątpienia należy do jej najważniejszych wizytówek. Przy Skwerze Aliny Skibniewskiej mieszczą się punkty gastronomiczne oraz noclegowe.

Reasumując, Skwer im. Aliny Skibniewskiej to miejsce wypoczynku i rekreacji dla wszystkich. Jeśli szukamy miejsca, w którym znajdziemy malownicze pejzaże miejskie, jest to propozycja skierowana w stu procentach dla nas. Obok skweru znajdziemy wiele sklepów i restauracji, które pozwolą nam pożywić się na miejscu i skorzystać z miejsc, w których kupimy potrzebne nam rzeczy na spacer bądź do naszego miejsca wypoczynku. 


    Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Ustka
    ✅ Szczególnie polecamy: Domki w Ustce

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Ustce

Ustka - zobacz w okolicy