Latarnia morska w Ustce

  • Ustka

Latarnia morska w Ustce Zabytki

Tomasz Lerczak, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Jedną z najpiękniejszych latarni w Polsce jest latarnia morska w Ustce. To ważne miejsce, które z pewnością należy umieścić na liście miejsc wartych odwiedzenia w tym mieście. Ceglany budynek składa się z ośmiokątnej wieży oraz przyległego domu latarnika. Wysokość latarni to 19,5 metra, z kolei wysokość światła to 22 metry nad poziomem morza.

Latarnia morska Ustka

Jedna z okolicznych legend głosi, że latarnia jest w nocy nawiedzana przez ducha marynarza, który tragicznie zakończył swoją służbę na morzu. Od roku 1993, latarnia morska w Ustce znajduje się na liście zabytków. Okoliczny przewodnik może nam powiedzieć więcej o jej historii, zdradzić ciekawe informacje na temat architektury tego miejsca, a także opowiedzieć słynną legendę o duchu.

W lipcu i sierpniu, latarnię morską można odwiedzać codziennie od 10:00 do zmierzchu. W pozostałych miesiącach, latarnia w Ustce jest czynna od piątku do niedzieli w godzinach 11:00 – 14:00. Wstęp do latarni wymaga zakupienia niedrogiego biletu. 
Latarnia Morska to jedna z największych atrakcji Ustki. Jest to właściwie miejsce obowiązkowe do zwiedzenia, jeśli już znaleźliśmy się w Ustce. Dlatego też, jeśli interesujemy się Polską architekturą, jest to miejsce, które powinniśmy stanowczo odwiedzić.


    Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Ustka
    ✅ Szczególnie polecamy: Domki w Ustce

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Ustce

Ustka - zobacz w okolicy