Port rybacki w Ustce

  • Ustka, Kardynała Wyszyńskiego 3

Port rybacki w Ustce Zabytki

Maria Golinski, CC BY 2.5 , via Wikimedia Commons

Port rybacki Ustka

Podczas wakacji w Ustce warto zafundować sobie rejs prawdziwy statkiem żaglowym. Wielu turystów często pyta o taką możliwość. Takie atrakcje może nam zafundować Port Rybacki w Ustce. To właśnie tu cumuje większość statków turystycznych, które w sezonie zajmują się organizacją rejsów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się statki stylizowane na drakkary, czyli dawne statki wykorzystywane przez Wikingów.

Port Rybacki w Ustce jest również ważną atrakcją dla wszystkich miłośników rozrywek na wodzie. Można tu wynająć jachty, łodzie oraz kutry przystosowane do wędkowania na morzu. To także wspaniałe miejsce dla wszystkich osób, które chcą sobie zrobić zdjęcie na tle imponujących statków zacumowanych w porcie.

Port mieści się w zachodniej części plaży, nieopodal Bunkrów Blüchera. Jak już mówiliśmy, rejsy turystyczne są realizowane wyłącznie w sezonie, od maja do września. Jeśli interesuje Cię wynajem łodzi lub kutra, najlepiej skontaktować się telefonicznie z prywatnymi firmami, które świadczą takie usługi i mają swoją siedzibę w porcie rybackim.  

Port Rybacki w Ustce to jedna z jej wizytówek. Po dzień dzisiejszy jest to miejsce doceniane i odwiedzane nie tylko przez Polaków, ale także chętnie i przez turystów zza granicy. Jeśli znajdziemy się w Ustce, nie powinniśmy pomijać tego historycznego miejsca na mapie Ustki. 

Port rybacki to kawał historii, który pozostawił nam właśnie takie piękne zabytki, które dziś możemy oglądać na miejscu. Jest to jedno z miejsc, które jest najchętniej odwiedzane w Ustce nie bez powodu. Dlatego też i my powinniśmy postawić na wybór tej lokalizacji na spacer i podziwianie.


    Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Ustka
    ✅ Szczególnie polecamy: Wczasy w Ustce

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Ustce

Ustka - zobacz w okolicy