Kościół Najświętszego Zbawiciela - Ustka

  • Ustka, Kościelna 4

Kościół Najświętszego Zbawiciela - Ustka Zabytki

Wladyslaw Golinski, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Ustce

Niezwykle istotnym zabytkiem Ustki dla wszystkich wiernych jest Kościół Najświętszego Zbawiciela w Ustce. Został on wbudowany pod koniec XIX wieku i zastąpił użytkowaną od XIV wieku świątynię Jana Chrzciciela i św. Mikołaja.

Celem budowy było stworzenie świątyni z większą liczbą miejsc siedzących. Początkowo był to kościół protestancki. Dopiero w 1945 roku po zakończeniu II wojny światowej obiekt stał się kościołem katolickim. Warta uwagi jest neogotycka architektura. Kościół słynie również ze wspaniałych organów stworzonych przez warsztat Völknera.

Świątynia znajduje się na ulicy Kościelnej 4. Aktualnie, kościół posiada miejsca siedzące dla blisko 1000 wiernych. Msze święte odbywają się w niedziele i święta o godzinach: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 oraz 17:30. W dni powszednie nabożeństwa odbywają się od 7:00 i 16:30 (w okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia o 18:00). Ponadto, w okresie wakacyjnym kościół jest zazwyczaj otwarty dla turystów, którzy chcą pomodlić się w jego wnętrzu.

Polskie kościoły wyróżniają się nie tylko w skali Europy, ale także i w skali całego świata. Przykładem może być unikatowy Kościół Najświętszego Zbawiciela w Ustce, który uważany jest za jeden z piękniejszych na terenie naszego kraju. Czy tak jest? Polecamy Państwu sprawdzić to osobiście!

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Ustce

Ustka - zobacz w okolicy