Dziwnów - noclegi w Dziwnowie

To nadmorskie miasto położone po środku woj. zachodniopomorskiego przy ujściu cieśniny Dziwny do morza. Zachodnia część leży na wyspie Wolin, wschodnia zaś na Mierzei Dziwnowskie. Dziwnów do XIX wieku był niewielką, spokojną osadą rybacką. Jednak w 1896 roku na terenie miejscowości zostały odkryte źródła solankowe. Powstałe łazienki solankowo-borowinowe sprawiły, że z osady rybackiej niewielki Dziwnów zaczął przyjmować letników na uzdrowiskowy wypoczynek.

Dziwnów posiada dobrze rozbudowaną bazę noclegową - ponad 20 tys. miejsc noclegowych w Dziwnowie. Tutaj można zarezerwować tanie noclegi oferowane przez kwatery prywatne i spędzić udane wczasy nad morzem.  Na turystów oczekuje również bogata baza gastronomiczna: restauracje, bary oraz smażalnie, gdzie każdy może zasmakować świeżo złowionej ryby morskiej jak i słodkowodnej. W sezonie w Dziwnowie odbywa się wiele festiwali oraz okolicznościowych imprez, np.: Festiwal Gwiazd Sportu, Festyn Rybaka, Dziwnowskie Dni Morza, Festyn Komandosa czy też Dzień Grecki.

Piękna plaża o mięciutkich ziarenkach piasku oddzielona jest od miasta szeregiem topoli usytuowanych na niewielkich wydmach. W głąb morza wbite są drewniane falochrony, które chronią dziwnowską plażę i jej piękny piasek. Po zachodniej stronie Dziwnowa znajduje się port, w którym cumują kurty i niewielkie jachty. Właśnie stąd można udać się w rejs statkiem po Bałtyku, na falochronie można zarzucić wędkę i złowić rybę..

Atrakcje w Dziwnowie

 • Festiwal Gwiazd Sportu – każdego roku w sierpniu,
 • Cztery mile Jarka to bieg ku pamięci lekkoatlety Jarosława Marca – sierpień,
 • Dziwnowskie Dni Morza na początku lipca – wyścig smoczych łodzi, przypływ Neptuna, chrzest morski, szanty, marynarskie przyśpiewki to tylko niektóre atrakcje,
 • Festyn Rybaka w lipcu – szanty, potrawy rybne, wystawy fotograficzne związane z zawodem rybaka i inne atrakcje związane z tym festynem,
 • Festyn Komandosa oraz Maraton Twardzieli przygotowywany przez komandosów z 1. Pułku Specjalnego z Lublińca,
 • Dzień Grecki w lipcu – liczne koncerty i występy prezentujące tradycyjna muzykę grecką,
 • jazda konna w gospodarstwach agroturystycznych we Wrzosowie,
 • port rybacki u nabrzeżu Dziwny, w którym cumują kutry oraz jachty,
 • rejsy wycieczkowe po Bałtyku pięknymi pirackimi statkami "Victoria" i "Korsarz" z przystani pasażerskiej,
 • rejsy pasażerskie do Kamienia Pomorskiego,
 • hala sportowo-widowiskowa, w której mają miejsce przez cały rok atrakcje sportowe i artystyczne. Można tu skorzystać z pełnowymiarowego boiska, siłownia, sala fitness. Hala mieści się przy ul. Reymonta 10
 • doskonałe warunki do wędkowania przy ujściu Dziwny, w wodach Zalewy Kamieńskiego, rzeki Dziwny, a także w jeziorze Martwa Dziwna,
 • ścieżki rowerowe oraz piesze,
 • doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak: windsurfing, kitesurfing, jazda na nartach wodnych, wakeboarding,
 • wypożyczalnie sprzętu wodnego w tym także kajaków,
 • szkoła windsurfingu, kitesurfingu dla początkujących oraz zaawansowanych nad brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego w pobliskim Dziwnówku,

Atrakcje okolicy

 • Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w katedrze w Kamieniu Pomorskim - cały sezon,
 • Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej – impreza cykliczna,
 • w lipcu plenerowe Międzynarodowe Regaty Rodzinne, na ich zakończenie Naptunalia Kamieńskie ( w programie m.in. występy zespołów szantowych),

Będąc w Dziwnowie polecamy odwiedzić lub zobaczyć

 • Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie - niesamowita atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Bardzo precyzyjnie i dokładnie wykonane modele latarni morskich stoją wśród zieleni oraz licznych ławek. Wszystkie wykonane w skali 1:10 przy wykorzystaniu najnowszej techniki. Wyeksponowane w jednym miejscu pozwalają spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Nie lada atrakcją są miniaturowe kolejki, poruszające się pomiędzy latarniami. Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Znajduje się tu także miejsce zabaw dla najmłodszych oraz punkt gastronomiczny gdzie można kupić lody, gofry, smacznie zjeść i wypić kawę. Park mieści się w oddalonym na wschód Dziwnowie przy ulicy Marynarki Wojennej. Wycieczkę należy zaplanować na cały dzień.
  www.park-miniatur.pl
 • Most Zwodzony - nad rzeką Dziwną, jest jedną z atrakcji turystycznych. Olbrzymia metalowa konstrukcja podnosi przęsło mostu o wadze 35 ton. Robi wrażenie niczym z filmu Hollywood.Ciekawostką jest rzeka Dziwna, która swoją nazwę wzięła od swojej "dziwności". Polega ona na zmianie nurtu od czasu do czasu. Rzeka zamiast płynąć do morza, cofa się, wlewając słoną morską wodę do wód Zalewu Kamieńskiego. Nic dziwnego, że pod czas wędkowania, zdarza się złowić morskie ryby takie jak flądrę czy dorsza.
 • Jezioro i Zatoka Wrzosowskie - stwarza bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych oraz do spędzania wolnego czasu. W kilku miejscach znajdują się przystanie, gdzie cumują kajaki, jachty czy motorówki. Jezioro stwarza również doskonałe warunki do wędkowania.
 • Zalew Kamieński - oddzielony od morza mierzeją międzywodzką, na której położony jest Dziwnów. Znajduje się na nim trzecia co do wielkości wyspa w Polsce - Chrząszczewska Wyspa. Zalew zapewnia wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wędkowania. W sezonie kursują rejsy wycieczkowe z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego. Zalew połączony z Jeziorem Wrzosowskim uchodzi do morza rzeka Dziwną.
 • Pomnik w kształcie kotwicy - ustawiony na nabrzeżu portowym, upamiętniający rybaków, którzy zginęli na morzu. Pomnik stanowi duża kotwica owinięta grubym łańcuchem oraz tablica pamiątkowa. Pomnik odsłonięto 27 czerwca 1981 roku.
 • Aleja Gwiazd Sportu - to ulica ciągnąca się wzdłuż hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Reymonta. Po obu jej stronach ustawione są postumenty z pamiątkowymi tablicami, na których można oglądać repliki medali zdobytych przez gwiazdy polskiego sportu. Pierwsze repliki odsłonięto w 2002 roku. W czasie corocznego Festiwalu Gwiazd Sportu odsłaniane są kolejne repliki w obecności znanych sportowców.
 • Park Zdrojowy - w którym można zobaczyć wiele pięknych starych drzewostanów, które są pomnikami przyrody.Park mieści się przy ulicy Sienkiewicza.
 • Użytek ekologiczny "Martwa Dziwna" - to unikatowy ekosystem lądowo-wodny nad brzegiem Bałtyku. Występują tu gatunki prawnie chronione takie jak: mikołajek nadmorski , wiciokrzew pomorski, a także kormoran, kania ruda, sokół wędrowny, bielik, mewa biała, rybitwa czubata, puchacz, ślimak winniczek.

Ciekawe miejsca w okolicach Dziwnowa

 • Wolin - Centrum Słowina i Wikingów - na terenie skansenu znajduję się 27 zrekonstruowanych chat wraz z wyposażeniem. Skansen można zwiedzać aktywnie. Do wszystkich chat można wejść, usiąść, położyć się, wszystkiego dotknąć, poprzymierzać hełmy, stroje, wypruwać działania narzędzi. Można również zobaczyć rzemieślników przy pracy oraz wziąć udział w zajęciach lepienia z gliny, produkcji filcu, pisanie piórami gęsimi, strzelanie z łuku, Sklep z pamiątkami nawiązujące do tego okresu oraz literatura dla dzieci i dorosłych. Organizowany jest również coroczny festiwal Słowian i Wikingów, który jeszcze bardziej przybliża kulturę wczesnośredniowiecznych ludów nadbałtyckich. Największą atrakcją są jednak bitwy, podczas których ścierają się z sobą setki wojowników. Adres: Wyspa Ostrów, Recław 37, Wolin
 • Woliński Park Narodowy - położony na wyspie Wolin, nieopodal Międzywodzia. Park to przede wszystkim unikatowa fauna i flora, najwyższe klify na polskim wybrzeżu, siedlisko orła bielika. Najbardziej popularne miejsca odwiedzane przez turystów to: jezioro Turkusowe o specyficznym zabarwieniu wody, Zagroda Pokazowa Żubrów oraz w pobliżu Międzyzdrojów punkty widokowe "Gosań" i "Kawcza Góra". Wparku można chodzićwyłącznie oznakowanymi szlakami turystycznymi. .
 • Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim - można w nim podziwiać setki ciekawych minerałów, skamieniałości, a także eksponaty pochodzące z kosmosu. Jednym z najciekawszych eksponatów jest kompletny szkielet dinozaura Deinonychusa, a także meteoryt Gibeon. Cała ekspozycja liczy przeszło 2 tyś. okazów. Muzeum mieści się w XIV wiecznej Baszcie Wolińskiej, na której kondygnacjach prezentowane są eksponaty. Taras widokowy na szczycie 36-metrowej baszty jest dodatkową atrakcją. Z wieży można podziwiać średniowieczny układ uliczek, Zalew Kamieński, Wyspę Chrząszczewską oraz Głaz Królewski. Adres: ul. Słowackiego 1, Kamień Pomorski
 • Katedra św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim - jest najstarszym zabytkiem architektury sakralnej na terenie Pomorza Zachodniego, która powstała od XII do XV wieku. Nad wejściem można podziwiać słynne barokowe organy z 1669 roku. Po powojennej odbudowie mają one 3300 piszczałek oraz 47 głosów i są uważane za jedne z najlepszych w Polsce. Skarbiec oraz przykatedralny wirydarz udostępniony jest zwiedzającym tylko w lipcu i sierpniu. W podziemiach Katedry pochowani są wszyscy kamieńscy biskupi, jedna póki co krypty nie są udostępnione do zwiedzania.
 • Królewski Głaz u wybrzeży Chrząszczewskiej Wyspy - główna atrakcja turystycznaChrząszczewskiej Wyspy. Głaz położony jest przy północnym brzegu wyspy. Jest to potężny szaro - różowy granit wystający spod wody. Jego obwód to 20 metrów, ale widoczny jest tylko wierzchołek o obwodzie 3,5 metra. Dawniej głaz był trzykrotnie większy. W XIX wieku rozbito go w celu pozyskania materiału do budowy dróg. Jak głosi legenda, Bolesław Krzywousty w 1121 roku przyjmował defiladę floty pomorskiej. Natomiast w czasie II wojny światowej na kamieniu umieszczono wyrzutnie rakietową broni "V".
Znaleziono 94 noclegów w Dziwnowie.
Domy Wczasowe JOKER i JOKER II

Zobacz +11

Domy Wczasowe JOKER i JOKER II

Dziwnów domy wczasowe - pokaż mapkę
morze Do morza - 150m
Komfortowe domy wczasowe w Dziwnowie - Zapraszamy na odpoczynek!

Oferujemy Państwu domy położone w spokojnej okolicy Dziwnowa, 150m od pięknej plaży. Pokoje 2,3 i 4-osobowe, studia do 5 osób z łazienkami oraz balkonami. Zapraszamy.

od 35 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Dom Wczasowy "REJA"

Zobacz +11

Dom Wczasowy "REJA"

Dziwnów domy wczasowe - pokaż mapkę
morze Do morza - 80m
Zapraszamy serdecznie na wypoczynek nad morzem :)

Oferujemy pokoje 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami, wyposażone w nowe meble oraz jeden apartament dla 4 osób. Spokój, bliskość morza i centrum. Plac zabaw, parking, grill.

od 40 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Rabaty
Domki letniskowe - Ośrodek WOJTEK

Zobacz +20

Domki letniskowe - Ośrodek WOJTEK

Dziwnów domki - pokaż mapkę
morze Do morza - 500m
Domki wolnostojące. Pobyty 7,8,9,10...14-dniowe. Animacje, itp.

Oferujemy Państwu wynajem domków letniskowych (do max 8 osób) i pokoi (dla max 4 osób). Serdecznie zapraszamy na wczasy w Dziwnowie w Ośrodku Wojtek.

od 25 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Pokoje gościnne ''U ULI 103''

Zobacz +11

Pokoje gościnne ''U ULI 103''

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 50m
Tanie wczasy w Dziwnowie. Od września ceny promocyjne.

Oferujemy wyposażone pokoje 2-5 osobowe z aneksami kuchennymi, położone 50m od morza, w spokojnej i urokliwej części Dziwnowa. Bezpłatny parking, tarasy, balkony, rowery.

od 35 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Pokoje gościnne "Blisko Morza"

Zobacz +11

Pokoje gościnne "Blisko Morza"

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 50m

Oferujemy pokoje gościnne 2,3 i 4-osobowe z łazienką i TV, przy spokojnej ulicy. Do dyspozycji gości duży ogród, możliwość parkowania na terenie posesji, internet Wi-Fi.

od 40 zł
Telefon
Zobacz nocleg
2
5,0
Kwatery prywatne w Dziwnowie

Zobacz +20

Kwatery prywatne w Dziwnowie

Dziwnów kwatery prywatne - pokaż mapkę
morze Do morza - 50m
Zapraszamy na wczasy i weekendy 50m od morza.

Gościom oferujemy pokoje 2-3-4 osobowe z łazienkami w atrakcyjnych cenach ok. 50m od plaży ! Darmowy parking, ogród, grill. Na miejscu sklep spożywczy, lodziarnia.

od 40 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Dom Gościnny Wybrzeże

Zobacz +15

Dom Gościnny Wybrzeże

Dziwnów domy wczasowe - pokaż mapkę
morze Do morza - 150m
Tanie pokoje gościnne w Dziwnowie - zapraszamy na wczasy!

Oferujemy Państwu pokoje gościnne 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami w domu, położonym zaledwie 150m od morza. Parking samochodowy, ogólnodostępna kuchnia, grill.

od 30 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Rabaty
Dziwny Zakątek - Dom gościnny

Zobacz +16

Dziwny Zakątek - Dom gościnny

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 250m
Tanie wakacje w rodzinnej atmosferze.

Oferujemy pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami i TV, w cichej i spokojnej okolicy, zaledwie 250m od morza i 100m od zalewu. Do dyspozycji aneks kuchenny, darmowy parking.

od 25 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Dom Gościnny AMARIT

Zobacz +6

Dom Gościnny AMARIT

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 500m

Przestronne i funkcjonalne pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami oraz pokój studio z aneksem kuchennym. Spokojna dzielnica, blisko centrum. Parking, ogród, miejsce na rowery.

od 40 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Rabaty
Apartamenty w Villi Clipper

Zobacz +10

Apartamenty w Villi Clipper

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 100m
Noclegi i wypoczynek w komfortowych warunkach.

Oferujemy wyposażone pokoje dla 2-6 osób oraz dwa apartamenty o wysokim standardzie w centrum miejscowości, zaledwie 100m od plaży. Monitorowany parking, darmowe Wi-Fi.

od 40 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Dom gościnny u Ewy

Zobacz +10

Dom gościnny u Ewy

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 80m

Zapraszamy na wczasy nad morzem w komfortowych pokojach gościnnych dla 2-5 osób. Pokoje mają pełne wyposażenie i każdy ma własne wyjście na duży taras. 80m do plaży.

od 35 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Pokoje Gościnne DAN-AL

Zobacz +10

Pokoje Gościnne DAN-AL

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 100m
Tanie pokoje gościnne. Zapraszamy na wczasy!

Proponujemy Państwu estetyczne pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami i tv. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki z prysznicem. Zapraszamy na wczasy do Dziwnowa.

od 30 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Domki letniskowe U Teresy

Zobacz +5

Domki letniskowe U Teresy

Dziwnów domki - pokaż mapkę
morze Do morza - 400m
Domki letniskowe w Dziwnowie - Zapraszamy!

Wczasy w Dziwnowie w komfortowych domkach z bali. Obiekt leży 400m od morza. W pobliżu jezioro i rzeka. Domki są wyposażone w łazienkę i aneks kuchenny. Zapraszamy!

od 25 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Pokoje w centrum Dziwnowa

Zobacz +13

Pokoje w centrum Dziwnowa

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 70m
Pokoje gościnne w Dziwnowie - 70m od plaży! Zapraszamy!

Pokoje gościnne do wynajęcia w centrum Dziwnowa, 70m od plaży. Każdy pokój ma własny aneks kuchenny i taras. Pokoje wyposażone są w Tv, sprzęt plażowy, wifi itp.

od 40 zł
Telefon
Zobacz nocleg
PERŁA DZIWNOWA Ośrodek SPA & Wellness

Zobacz +18

PERŁA DZIWNOWA Ośrodek SPA & Wellness

Dziwnów ośrodki wczasowe - pokaż mapkę
morze Do morza - 110m
Posiadamy ofertę na Weekend Majowy i Boże Ciało.

"Perła Dziwnowa" to miejsce na pełen relaks i aktywny wypoczynek na sportowo. Zaledwie 110m od morza, kawiarnia, kort tenisowy, siatkówka, koszykówka, plac zabaw, grille.

od 70 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Pokoje gościnne w Dziwnowie

Zobacz +15

Pokoje gościnne w Dziwnowie

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 70m
Wygodne pokoje gościnne nad morzem w Dziwnówku!

Do wynajęcia wygodne pokoje 2, 3 i 4 - osobowe z TV, łazienkami i aneksem kuchennym. Spokojne miejsce na uboczu, 70m od morza gdzie wszędzie jest blisko. Ławki, grill.

od 45 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Pokoje gościnne u Ziuty

Zobacz +10

Pokoje gościnne u Ziuty

Dziwnów pokoje gościnne - pokaż mapkę
morze Do morza - 80m
Noclegi o podwyższonym standardzie.

Urokliwe i zaciszne miejsce, w sąsiedztwie lasku przy ujściu rzeki, zaledwie 80m od zejścia na plażę. Pokoje 2 i 3 osobowe z możliwością dostawki. Dwa aneksy, taras.

od 40 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Kwatery "Viki" w Dziwnowie

Zobacz +15

Kwatery "Viki" w Dziwnowie

Dziwnów kwatery prywatne - pokaż mapkę
morze Do morza - 100m

Pokoje gościnne dla 2,3 i 4 osób. Każdy pokój posiada własną łazienkę i oddzielne wejście. 100m do plaży. Ogólnodostępna kuchnia dla gości oraz grill. Bezpłatny parking.

od 35 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Dom Wczasowy Janina

Zobacz +10

Dom Wczasowy Janina

Dziwnów domy wczasowe - pokaż mapkę
morze Do morza - 100m

Oferujemy Państwu noclegi w ładnych pokojach gościnnych nad morzem w miejscowości Dziwnów. Pokoje posiadają własne łazienki, TV i wszelkie inne wygody.

od 35 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Kwatery Prywatne BAKUŚ w Dziwnowie

Zobacz +11

Kwatery Prywatne BAKUŚ w Dziwnowie

Dziwnów kwatery prywatne - pokaż mapkę
morze Do morza - 100m
Otrzymaliśmy nagrodę im. P. Zaręby, za najładniejszą posesję!

Tanie pokoje gościnne w Dziwnowie dla 2-3 i 4 osób. Pokoje wyposażone są w lodówkę, TV, czajnik, mikrofalę i łazienkę.Nasza posesja otrzymała główną nagrodę im. P. Zaręby

od 35 zł
Telefon
Zobacz nocleg
Last minute
1
6,0
Kwatery prywatne U ZOSI

Zobacz +10

Kwatery prywatne U ZOSI

Dziwnów kwatery prywatne - pokaż mapkę
morze Do morza - 100m

Oferujemy pobyt w pokojach dla 2,3 i 4 osób w przytulnym domu w spokojnej i bezpiecznej części Dziwnowa. Obiekt jest ogrodzony z dużą ilością zieleni. Zapraszamy!

od 35 zł
Telefon
Zobacz nocleg

Noclegi w okolicy

Logowanie i rejestracja

Zalogowany użytkownik może:

 • Dodawać opinie o obiektach
 • Wystawić oceny obiektom noclegowym
 • Dodawać własne zdjęcia z pobytu nad morzem
 • Zapisać się do newslettera
 • Korzystać z ofert specjalnych
 • Informacje o wolnych pokojach
 • Informacje o udzielanych rabatach na wakacje
 • i wiele innych korzyści
Lub podaj swoje dane:

Zarejestrowany użytkownik może:

 • Dodawać opinie o obiektach
 • Wystawić oceny obiektom noclegowym
 • Dodawać własne zdjęcia z pobytu nad morzem
 • Zapisać się do newslettera
 • Korzystać z ofert specjalnych
 • Informacje o wolnych pokojach
 • Informacje o udzielanych rabatach na wakacje
 • i wiele innych korzyści

Jeśli nie pamiętasz hasła dostępu do panelu klienta, wpisz poniżej adres e-mail, ten który został podany podczas zakładania konta. Na podany adres zostanie wysłany link resetujący hasło.

Jeśli mimo wszystko masz problem z odzyskaniem dostępu do konta, prosimy o kontakt pod nr telefonu: 607571600

Zalogowany użytkownik może:

 • Dodawać opinie o obiektach
 • Wystawić oceny obiektom noclegowym
 • Dodawać własne zdjęcia z pobytu nad morzem
 • Zapisać się do newslettera
 • Korzystać z ofert specjalnych
 • Informacje o wolnych pokojach
 • Informacje o udzielanych rabatach na wakacje
 • i wiele innych korzyści