Kładka obrotowa w porcie morskim w Ustce

  • Ustka, Bolesława Limanowskiego 1

Kładka obrotowa w porcie morskim w Ustce Rozrywka

Kładka obrotowa w porcie morskim - Ustka

Jedną z ciekawszych atrakcji Ustki jest bez wątpienia kładka obrotowa oddana do użytku w 2013 roku. Jest ona położona w porcie morskim nad ujściem rzeki Słupi. Łączy wschodnią i zachodnią część miasta. Kładka obrotowa to rozwiązanie, które umożliwia pieszym szybsze przemieszczanie się po Ustce, a jednocześnie, nie ogranicza ruchu morskiego w porcie.

Kładka obrotowa w sezonie (od maja do września) jest uruchamiana o każdej pełnej godzinie od 9:00 rano do 24:00. Kładka otwiera się przez cztery minuty, a następnie, jest czynna dla turystów przez 15 minut. Po za sezonem (od października do kwietnia), kładka jest uruchamiana o pełnych godzinach od 10:00 do 18:00.

Kładka ma blisko 60 metrów długości oraz 4 metry szerokości. Mogą się nią przemieszczać wyłącznie piesi, a także pojazdy uprzywilejowane. Na miejsce warto przyjść kilka minut przed otwarciem, ponieważ sam proces otwierania kładki jest dużą atrakcją dla turystów. W miesiącach letnich, kładka zawsze przyciąga duże zainteresowanie turystów. 

Kładka obrotowa w porcie morskim w Ustce jest coraz bardziej rozpoznawalna przez turystów Polskich jak i zagranicznych. Jak widać nie bez powodu, ponieważ jest faktycznie, bardzo ciekawą atrakcją dla wszystkich osób przyjezdnych. Jeśli interesują nas takie atrakcje, jest to punkt obowiązkowy do odwiedzin.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Ustka - zobacz w okolicy