Muzeum Ziemi Usteckiej

  • Ustka, Marynarki Polskiej 62A

Muzeum Ziemi Usteckiej Kultura

fot. http://muzeumustka.pl/

Ustka to miasto, które może pochwalić się bardzo bogatą i piękną historią. Z wiarygodnych źródeł historycznych wynika, że warownia oraz port istniały w tym miejscu już w XIII wieku. Muzeum Ziemi Usteckiej to miejsce, w którym możemy dowiedzieć się więcej na temat pięknej historii tego miasta.

Muzeum Ziemi Usteckiej w Ustce

Muzeum powstało w 2000 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ustki. Budynek, w którym mieści się muzeum, powstał na bazie planu XVIII-wiecznego domostwa o konstrukcji ryglowej. W tym miejscu poznasz historię Ustki, zobaczysz zachowane zdjęcia oraz liczne eksponaty, a także poznasz miejscowe legendy, np. tą o dobrym rybaku, któremu poświęcony jest pomnik Rybaka Mistrala w centrum miasta. Ponadto, w muzeum realizowane są tymczasowe wystawy tematyczne.

Muzeum Ziemi Usteckiej znajduje się przy ulicy Marynarki Polskiej 62A. Jest czynne przez cały rok od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00 – 18:00. W poniedziałki muzeum jest nieczynne. Wstęp wymaga zakupienia biletu. 
Historia Ustki jest piękna o czym przekonujemy się niejednokrotnie, podczas obecności w tym mieście. Dlatego też jeśli chcemy jeszcze bardziej zgłębić walory historyczne, warto zajrzeć do Muzeum Ziemi Usteckiej, które ma nam do zaoferowania bardzo dużo informacji.

  • Wstęp: Płatny
  • Strona atrakcji: http://muzeumustka.pl/

  • Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Ustka
    ✅ Szczególnie polecamy: Pokoje w Ustce

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Ustce

Ustka - zobacz w okolicy