Pomniki w Ustce

  • Ustka

Pomniki w Ustce Kultura

fot. http://zabytki-ustka.pl/

Osobom preferującym aktywne spędzanie wolnego czasu na wakacjach możemy polecić trzy pomniki w Ustce, które należą do ważnych wizytówek miasta.

Pomniki w Ustce: „Ludziom Morza”, „Ustecka Syrenka”, „Rybaka Mistrala”

Pierwszym z nich jest pomnik „Ludziom Morza” stworzonym przez Stanisława Kulona oraz Mieczysława Borysa. Przedstawia matkę oczekującą na powrót syna z pracy na morzu. Jest dedykowany wszystkim ludziom, którzy pełnią niebezpieczną służbę na morzu. Pomnik znajduje się nieopodal latarni morskiej. 

Sympatykom zdjęć w urokliwych miejscach polecamy pomnik usteckiej Syrenki, który został odsłonięty w roku 2010. Został zaprojektowany przez Michała Rosę i wybrany w ramach konkursu. Posąg syrenki wykonany z brązu znajduje się na usteckiej promenadzie i jest tłem dla wielu wspaniałych zdjęć.

Polecamy również pomnik Rybaka Mistrala, który jest prywatną inicjatywą jednego z mieszkańców Ustki, Adama Jakubiaka. Pomnik można podziwiać w centrum miasta. Posąg ukazuje bohatera legendy o dobrym rybaku, który dbał o środowisko morskie. 
Jak widać Ustka jest pełna pomników, które mają sporą wartość historyczną i merytoryczną. Jeśli jesteśmy entuzjastami takich elementów, Ustka jest miejscem, które zdecydowanie powinniśmy odwiedzić w najbliższym czasie. Znajdziemy tam wiele odniesień do historii o bardzo dużym znaczeniu.


    Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Ustka
    ✅ Szczególnie polecamy: Pokoje w Ustce

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Ustce

Ustka - zobacz w okolicy