Międzyzdroje - noclegi

Znaleziono 57 ofert noclegowych.

Błękitna Laguna

Międzyzdroje
- pokaż mapkę Do morza 500m
Zapraszamy na wczasy do kwater prywatnych Błękitna Laguna w Międzyzdrojach. Oferujemy do wynajęcia pokoje 2,3 i 4-osobowe na okres letni. Każdy pokój posiada ba...
od 35 zł
Telefon
Zobacz ofertę
VILLA MAREA - wspaniałe wczasy

VILLA MAREA - wspaniałe wczasy

Międzyzdroje
Zapraszamy na całoroczny wypoczynek w Międzyzdrojach. Oferujemy trzy komfortowe i przestronne apartamenty w luksusowej Villi Marea - nowoczesnym budynku oddanym do użytk...
Telefon
Brak oferty
Dom Gościnny "LIPOWA"

Dom Gościnny "LIPOWA"

Międzyzdroje
Zapraszamy do naszego domu gościnnego "Lipowa" znajdującego się w cudownej części Międzyzrojów, tuż przy Wolińskim Parku Narodowym. Budynek został odremontowany w 2012 ro...
Telefon
Brak oferty
Apartamenty REDA / Villa Marea w Międzyzdrojach

Apartamenty REDA / Villa Marea w Międzyzdrojach

Międzyzdroje
Zapraszamy do apartamentów w kompleksie REDA i Villa Marea przy ulicy Książąt Pomorskich w Międzyzdrojach. Dysponujemy w sumie 12 mieszkaniami. Proponujemy Państwu w peł...
Telefon
Brak oferty
Komfortowy apartament - Studio Retro

Komfortowy apartament - Studio Retro

Międzyzdroje
Zapraszamy na wczasy do Międzyzdrojów! Do wynajęcia nowoczesny apartament, położony 200m od pięknej międzyzdrojskiej plaży, u bram Wolińskiego Parku Narodowego. Apartame...
Telefon
Brak oferty
Pokoje Gościnne w Międzyzdrojach

Pokoje Gościnne w Międzyzdrojach

Międzyzdroje
Zapraszamy na wczasy do miejscowości wypoczynkowej Międzyzdroje. Oferujemy Państwu pokoje gościnne 2, 3, 4 i 5 osobowe w domku położonym ok. 500m od morza i blisko dworca...
Telefon
Brak oferty
Pensjonat "BROS"

Pensjonat "BROS"

Międzyzdroje
Zapraszamy na wczasy i udany wypoczynek do położonego w Wolińskim Parku Narodowym pensjonatu ''BROS'' k. Międzyzdrojów. Pensjonat ''Bros'' leży nad Zalewem Szczecińskim,...
Telefon
Brak oferty

Międzyzdroje

To znana nadbałtycka miejscowość z piękną plażą i klifami Wolińskiego Parku Narodowego. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości znajdziemy już w XIII wieku, karczma znajdująca się w jej centrum była bardzo ważnym punktem handlowym dla przyjezdnych jak i mieszkańców. W XVII wieku rozsławiono lecznicze właściwości solanek i od tej pory Międzyzdroje stały się znanym uzdrowiskiem na Pomorzu zachodnim. Z roku na rok gmina się rozrastała i poszerzała swoją turystyczną ofertę. Już w 1902 roku doprowadzono tu linię kolejową, by na wczasy mogli przyjeżdżać turyści z Berlina czy też pobliskiego Szczecina.

Do Międzyzdrojów przylegają wzgórza i lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Kurort leży na terenie polodowcowej wyspy Wolin, która jest oddzielona Morza Bałtyckiego przez Zatokę Pomorską, rzeki Dziwnę i Świnę oraz Zalew Szczeciński. Dzięki swemu położeniu zawdzięcza większą wilgotność powietrza, wyższą temperaturę wody w Bałtyku, leczniczy mikroklimat bogaty w sól i jod czy też czystą, przejrzystą wodę. Na wschodniej plaży zaobserwujemy wysokie wzgórza oraz klify osuwające się na brzeg. Międzyzdroje łączy w sobie walory wyspy Wolin oraz turystyczne atrakcje kurortu.

Na wschodnim krańcu plaży u podnóża klifu pod Kawczą Górą położona jest przystań rybacka. Kutry na brzeg wciągane są na linami, a świeżą rybę można nabyć prosto z sieci (dosłownie). Idąc dalej dotrzemy do plaży wschodniej. Ten urokliwy kawałek lądu zachwyca swym drobniutkim piaskiem który niegdyś był twardym kwarcem. U brzegu spotkać można kamienie które są pozostałością po Bałtyckim zlodowaceniu. Malowniczy brzeg morza do dziś przyciąga wiele tysięcy turystów. Zachodnia plaża znajdująca się między morzem a wodami zalewu szczecińskiego jest o wiele młodsza. Plaża Mierzei bramy Świny jest jedną z najatrakcyjniejszych w Polsce. Niezwykle drobniutki i jasny piasek powoli usypuje niewielkie wydmy, na których rosną pojedyncze, niewielkie trawy, później krzewy oraz roślinność.

Po środku plaży wcina się w ląd szerokie i długie na 395 m molo. Przechadzają się nim można dostrzec Świnoujście, na wschodzie zaś klify oraz Górę Gosań 93 m n.p.m., która jest najwyższym punktem polskiego wybrzeża. Całe molo oświetlają lampy, które często towarzyszom zakochanym podczas romantycznych spacerów po międzyzdrojskim molo o zachodzie słońca.

Międzyzdroje słyną z Festiwalu Filmowego, dzięki któremu stały się filmową stolicą Polski. Odciśnięte dłonie gwiazd polskiego kina możemy zobaczyć na słynnej Promenadzie Gwiazd, jest ona jedną z głównych ulic kurortu. Każdego roku pojawiają się nowe odciski dłoni.
Kurort posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelowo – gastronomiczną. Hotele, pensjonaty, kwatery zapewnią wielu tysiącom turystom wspaniały pobyt w tej miejscowości. Międzyzdroje to udany wypoczynek i udane wczasy nad morzem.

Przeprawy Promowe
Szczególnie dla obcokrajowców dostępna jest w Międzyzdrojach stała przeprawa promowa oferowana przez Polską Żeglugę Bałtycką do Świnoujścia. W kurorcie trwają prace nad rozbudową komunikacji morskiej.

Atrakcje

 • Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej (czerwiec),
 • molo o długości 395 metrów,
 • Wakacyjny Festiwal Gwiazd – impreza z prawie 30 – letnią tradycją, z udziałem największych polskich gwiazd kina i teatru. Pierwsze dni lipca zarezerwowane są na liczne koncerty i przedstawienia związane z Festiwalem Gwiazd.
 • Wakacyjny Teatr na wyspie – inicjatywa międzyzdrojskiego MDK-u.
 • Święto Neptuna – impreza otwierająca sezon w czerwcu, której towarzyszą imprezy sportowe i kulturalne,
 • Good Summer Festiwal – od lipca do sierpnia w międzyzdrojskim Amfiteatrze odbywają się imprezy kulturalne, występy, koncerty znanych zespołów.
 • pomniki przyrody takie jak wieloletnie buki, cisy i dęby,
 • liczne szlaki rowerowe i piesze.

Będąc w Międzyzdrojach polecamy odwiedzić lub zobaczyć

 • Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego - wystawy dotyczą wyspy Wolin i parku narodowego. Obejrzeć można: bursztyny, motyle, faunę morza, ssaki oraz drapieżniki. Organizowane są także wystawy czasowe, edukacyjne spotkania z dziećmi oraz wszelakie filmy pokazowe. Muzeum czynne jest w sezonie od 9.00 do 17.00, mieści się przy ulicy Niepodległości 3.
 • Budynek Międzynarodowego Domu Kultury - zbudowany został w 1860 roku. Willa przeszła rewitalizację i dziś odbywają się w niej imprezy kulturalne oraz przedstawienia teatralne.
 • Kościół Św. Piotra Apostoła – wzniesiony w 1862 roku w stylu neogotyckim. Odbywają się w nim koncerty organowe oraz Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chóralnej.
 • Muzeum Figur Woskowych – znajduje się w odnowionym budynku przy Promenadzie Gwiazd. Obejrzeć w nim można figury przedstawiające Leonarda Da Vinci, Alberta Einsteina, Michaela Jacksona, Harrygo Pottera, a także ulubionej postaci z bajki Schreka. Muzeum mieści się przy ulicy Bohaterów Warszawy 19,
 • Rezerwat pokazowy żubrów wraz z wybiegami dla dzików i saren - znajduje się na terenie Woliński Park Narodowy, 2 km na wschód od Międzyzdrojów. W rezerwacie żyją żubry sprowadzone z okolic Augustowa. Ciekawostką może być to, że ich imiona rozpoczynają się na sylaby "Po" jak Polska. W rezerwacie leczy się także chore zwierzęta.
 • Park im. Fryderyka Chopina – niewielki park zdrojowy powstały w II poł XIX wieku. Przy jego wejściu stoi odrestaurowany Dom Kultury z początku XIX wieku. Po środku parku stoi popiersie Fryderyka Chopina. Zakład przyrodoleczniczy oferuje kuracjuszom solanki i inne zabiegi.
 • Rzeźba Neptuna – znajduje się w parku samym centrum, w otoczeniu ławek i ukwieconych trawników,
 • Zabytkowa wieżyczka – wykonana w 1870 roku przetrwała dwie wojny światowe. Po wojnie w 1945 roku ustawiono ją przed wejściem na molo. Za oszklonymi oknami wieżyczki można dostrzec cztery zegary, pokazujące czas w czterech miastach świata.
 • Muzeum Muszli i Minerałów – będąc w Międzyzdrojach nie można ominąć tego miejsca. Tylko tu można zobaczyć replikę największego bursztynu świata ważącego 21 kg, oraz muszę w której jak głosi legenda, narodziła się Wensu i jest jedną z największych muszli na świecie. Muzeum mieści się w galerii przy Amfiteatrze.

Ciekawe miejsca w okolicach Międzyzdrojów

 • Wolin - Centrum Słowina i Wikingów – na terenie skansenu znajduję się 27 zrekonstruowanych chat wraz z wyposażeniem. Skansen można zwiedzać aktywnie. Do wszystkich chat można wejść, usiąść, położyć się, wszystkiego dotknąć, poprzymierzać hełmy, stroje, wypruwać działania narzędzi. Można również zobaczyć rzemieślników przy pracy oraz wziąć udział w zajęciach lepienia z gliny, produkcji filcu, pisanie piórami gęsimi, strzelanie z łuku, Sklep z pamiątkami nawiązujące do tego okresu oraz literatura dla dzieci i dorosłych. Organizowany jest również coroczny festiwal Słowian i Wikingów, który jeszcze bardziej przybliża kulturę wczesnośredniowiecznych ludów nadbałtyckich. Największą atrakcją są jednak bitwy, podczas których ścierają się z sobą setki wojowników. Adres: Wyspa Ostrów, Recław 37, Wolin
 • Przystań Marina Wicko - położona jest na południe ok. 2 km od Międzyzdrojów w miejscowości Zalesie, tuż nad jeziorem Wicko Małe. W trakcie trwania sezonu przystań oferuje: wypożyczalnie kajaków, rowerków wodnych, łódek dla wędkarzy, cumowanie jachtów, pole namiotowe oraz szeroko pojętą gastronomię. Świeżo złowioną rybę można na miejscu uwędzić lub grillować.
 • Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie – niesamowita atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Bardzo precyzyjnie i dokładnie wykonane modele latarni morskich stoją wśród zieleni oraz licznych ławek. Wszystkie wykonane w skali 1:10 przy wykorzystaniu najnowszej techniki. Wyeksponowane w jednym miejscu pozwalają spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Nie lada atrakcją jest miniaturowy parowóz, poruszający się pomiędzy latarniami. Znajduje się tu także miejsce zabaw dla najmłodszych oraz punkt gastronomiczny gdzie można kupić lody, gofry, smacznie zjeść i wypić kawę. Park mieści się w oddalonym na wschód Dziwnowie przy ulicy Dziwnej. Wycieczkę należy zaplanować na cały dzień.
 • Latarnia Morska "Kikut" – niewielka 18 metrowa latarnia morska położona 4km na zachód od Międzyzdrojów. Ta mała latarnia jest najwyżej położoną latarnia morską na wybrzeżu. Wysyła światło białe z wysokości 91 m n.p.m. na 29 km. Latarnia nie jest udostępniana do zwiedzania.
 • Muzeum Tajnej Broni V-3 - mieści się nieopodal Przystani Marina w Wicku. Ekspozycja stała prezentuje tajną broń niemiecką z okresy II wojny światowej. Miejsce tego muzeum nie jest przypadkowe, znajduje się ono na byłym poligonie Międzyzdroje – Zalesie. Broń z okresu II wojny światowej można oglądać w prawdziwym bunkrze, gdzie de facto była składowana. Muzeum otwarte jest od maja do września.
 • Grodzisko w Lubinie – położone na najwyższym klifie, 6km na południe od Międzyzdrojów nad Zalewem Szczecińskim. Pomiędzy X a XII wieku funkcjonował tu gród obronny. Archeolodzy odkryli tu mury/fundamenty jednego z pierwszych kościołów na Pomorzu. Na jednym z tarasów widokowych można zjeść lokalną rybę lub wypić kawę. Grodzisko udostępnione jest dla turystów w miesiącach maj – wrzesień. Po udan

Biuro informacji turystycznej

Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej w MIĘDZYZDROJACH

ul. Boh. Warszawy 20, 72-500 Międzyzdroje
Tel. (091) 328 27 78
Fax (091) 328 26 00
www.mdkmiedzyzdroje.com
e-mail: informacja@mdkmiedzyzdroje.com
Funkcjonuje całorocznie

Przydatne strony internetowe

 • Centrum Słowian i Wikingów - www.jomsborg-vineta.com
 • Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach - www.mdkmiedzyzdroje.com
 • Kościół św. Piotra Apostoła - www.parafia.miedzyzdroje.edu.pl
 • Muzeum Figur Woskowych - www.woskowe.pl
 • Grodzisko w Lubinie - www.grodziskolubin.pl
 • Muzeum Muszli i Minerałów - www.muszleimineraly.pl

Noclegi w okolicy

Logowanie i rejestracja

Zalogowany użytkownik może:

 • Dodawać opinie o obiektach
 • Wystawić oceny obiektom noclegowym
 • Dodawać własne zdjęcia z pobytu nad morzem
 • Zapisać się do newslettera
 • Korzystać z ofert specjalnych
 • Informacje o wolnych pokojach
 • Informacje o udzielanych rabatach na wakacje
 • i wiele innych korzyści
Lub poniższe dane

Zarejestrowany użytkownik może:

 • Dodawać opinie o obiektach
 • Wystawić oceny obiektom noclegowym
 • Dodawać własne zdjęcia z pobytu nad morzem
 • Zapisać się do newslettera
 • Korzystać z ofert specjalnych
 • Informacje o wolnych pokojach
 • Informacje o udzielanych rabatach na wakacje
 • i wiele innych korzyści

Jeśli nie pamiętasz hasła dostępu do panelu klienta, wpisz poniżej adres e-mail, ten który został podany podczas zakładania konta. Na podany adres zostanie wysłany link resetujący hasło.

Jeśli mimo wszystko masz problem z odzyskaniem dostępu do konta, prosimy o kontakt pod nr telefonu: 607571600

Zalogowany użytkownik może:

 • Dodawać opinie o obiektach
 • Wystawić oceny obiektom noclegowym
 • Dodawać własne zdjęcia z pobytu nad morzem
 • Zapisać się do newslettera
 • Korzystać z ofert specjalnych
 • Informacje o wolnych pokojach
 • Informacje o udzielanych rabatach na wakacje
 • i wiele innych korzyści