Lisi Jar w Jastrzębiej Górze

  • Jastrzębia Góra

Lisi Jar w Jastrzębiej Górze Atrakcje naturalne

Leafnode, CC BY-SA 2.5 , via Wikimedia Commons

Lisi Jar - Jastrzębia Góra

Jednym z pierwszych celów nadmorskich wędrówek podczas pobytu w Jastrzębiej Górze jest bez wątpienia Lisi Jar, naturalny wąwóz ciągnący się na długości 350 metrów wprost do brzegów morza. 

Spacer z dziećmi.

Niewątpliwa atrakcja widokowa nie tylko dla dorosłych, lecz także dla milusińskich uwielbiających zgłębiać przyrodnicze zakamarki. Atmosferę tajemniczości dodatkowo potęgują ponad stuletnie buki porastające zbocza jaru.

Dla sportowców.

Polecany, jako alternatywa dla wcześniejszych schodów umożliwiających dojścia do wybrzeża oraz dla turystów preferujących jogging pośród atrakcji przyrodniczych.

Trochę historii.

Miejsce ma także swój wątek historyczny, w roku 1594 miała w pobliżu miejsce katastrofa morska, w której omal nie stracił życia król Zygmunt III Waza, powracający ze Szwecji. Przesłanki historyczne wskazują właśnie Lisi Jar jako miejsce, w którym władca wydostał się na brzeg. Upamiętniający owo zdarzenie obelisk został niestety wywieziony w głąb Rzeszy przez okupantów. Dzięki odwadze mieszkańców Jastrzębiej Góry zachowała się tablica pamiątkowa, która powróciła na swoje miejsce wraz z obeliskiem w roku 1995.
Zarówno przy braku pogody, jak i w słoneczne dni wizyta w Lisim Jarze pozostawi po sobie oprócz podziwu także niezatarte wspomnienie.


Co robić w Jastrzębiej Górze oraz co warto zobaczyć

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra - zobacz w okolicy