Rezerwat Dolina Chłapowska

  • Władysławowo

Rezerwat Dolina Chłapowska Atrakcje naturalne

Gower, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Dolina Chłapowska

Rezerwat Dolina Chłapowska jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i został utworzony w celu ochrony przed erozją terenów leżących w sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. Obszar rezerwatu udostępniony dla turystów obejmuje malowniczy, niespełna kilometrowy odcinek wiodący od Chłapowa aż do nadmorskiej plaży.

Ze względu na wyjątkowe walory krajobrazowe stanowi on częsty cel wycieczek dla mieszkańców oraz wczasowiczów przebywających w najbliższej okolicy. Na atrakcyjność spacerów w Dolinie Chłapowskiej wpływa przede wszystkim duża różnica poziomów pomiędzy odcinkiem wejściowym, a plażą w Chłapowie, wynosząca prawie 50 metrów. Na całej długości wąwozu znajdują się pięknie wkomponowane poręcze, ławki i schody ułatwiające spacery po dolinie.

Dodatkowo, prócz ciekawie ukształtowanego terenu, można tu również podziwiać piękno nienaruszonej przyrody z unikatowymi okazami flory i fauny. 
Dostęp do rezerwatu jest całoroczny, a szacowany czas potrzebny do przejścia wyznaczonej trasy to nie więcej niż 120 minut.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty we Władysławowie

Władysławowo - zobacz w okolicy