Trasy Nordic Walking Jastrzębia Góra

  • Jastrzębia Góra

Trasy Nordic Walking Jastrzębia Góra Rozrywka

fot. https://pixabay.com/pl/users/5598375-5598375/

Trasy Nordic Walking w Jastrzębiej Górze

Ukształtowanie terenów położonych wokół Jastrzębiej góry sprawia w sposób naturalny, że są one wprost idealnym terenem do uprawiania nordic walking, zarówno z powodów swej atrakcyjności widokowej, jak i walorów zdrowotnych klimatu.
Mając to na uwadze, wytyczone zostały trzy trasy różniące się przede wszystkim stopniem trudności oraz, co oczywiste trasą przemarszu.

Trasa zielona - najłatwiejsza.

Pętla o długości 5.5 kilometra obejmująca tereny Jastrzębiej góry. Począwszy od Bulwaru Nadmorskiego, przez punkt widokowy łączy się z czarnym szlakiem, by powrócić do Jastrzębiej góry. Po drodze jest okazja zobaczyć najdalej wysunięty punkt Polski na północ, Gwiazdę północy.

Trasa czerwona.

Również w formie pętli, przy czy długość szlaku w tym wypadku wynosi już prawie 11 kilometrów. Początek także znajduje się na Bulwarze Nadmorskim, następnie trasa pokrywa się ze szlakiem zielonym. Po przejściu 1,8 kilometra można skorzystać z punktu pomiaru tętna. Po odwiedzeniu latarni Rozewie i Lisiego Jaru następuje powrót do punktu wyjścia.

Trasa czarna - trudna.

Długość 16,2 kilometra, start jak w przypadku poprzednich tras. Najpierw kierunek na Karwię, potem wzdłuż drogi nr 215 w kierunku Ostrowa. Punkt pomiaru tętna i tunelem pod ul. Pucką powrót do drogi 215.
Wszystkie trzy szlaki poprowadzone są wzdłuż atrakcji turystycznych, warto przemierzyć wszystkie, biorąc oczywiście pod uwagę własne możliwości.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra - zobacz w okolicy