Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

  • Władysławowo, aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie Kultura

fot. Konrad Kędzior http://www.alejagwiazdsportu.pl/

Aleja Gwiazd Sportu to wspaniała atrakcja we Władysławowie. Jest to jedyne tego typu miejsce w Polsce. Aleja jest poświęcona wielkim polskim i zagranicznym sportowcom. Aktualnie wzdłuż Alei znajduje się ponad 100 gwiazd wybitnych sportowców.

Aleja Gwiazd Sportu Władysławowo

Co roku na uroczystości Festiwal Sportu pojawiają się nowe nazwiska osób, które przyczyniły się dla sportu. Swoje gwiazdy mają między innymi takie osobistości jak Irena Szewińska, Kazimierz Deyna, Anita Włodarczyk i wiele innych. Spacer promenadą Alei Gwiazd Sportu to niezwykła przygoda dla turystów, którzy licznie zjeżdżają się do Władysławowa, aby na własne oczy zobaczyć gwiazdy z nazwiskami sportowców i poznać kawałek historii pięknej dyscypliny jaką jest sport wyczynowy.

Jest to również atrakcyjna forma spędzenia czasu z dziećmi. Warto również wiedzieć, że w 2014 roku odsłonięto pomnik o nazwie ,,Korona Himalajów'', który przedstawia wszystkie 14 ośmiotysięczników, jakie zdobyli Polacy. Według tradycji coroczni zwycięzcy Festiwalu zasadzają pamiątkowe drzewka nieopodal Centralnego Ośrodka Sportu. 

Co robić we Władysławowie? Sprawdź nasz artykuł o najciekawszych atrakcjach Władysławowa.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty we Władysławowie

Władysławowo - zobacz w okolicy