Klif w Jastrzębiej Górze

  • Jastrzębia Góra, Norwida 1

Klif w Jastrzębiej Górze Atrakcje naturalne

Krzysztof Kozłowski, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Główną zaletą Jastrzębiej Góry jest morze i wszystko co z nim związane. Jednym z najciekawszych elementów turystycznych w okolicy jest liczący 33 m klif zwany Jastrzębskim Klifem. Miejsce to powstało w skutek podmywania lądu przez morze i stanowi najwyższy punkt polskiego wybrzeża. Jest popularny wśród turystów głownie przez malownicze wschody i zachody Słońca oraz przepiękny widok na morze oraz plaże, który rozciąga się ze szczytu.

Klif Jastrzębia Góra

Klif jest fragmentem niebieskiego szlaku turystycznego, który stanowi kontynuacje pobliskiego szlaku rozewskiego. Na sam szczyt można się dostać po pokonaniu ponad 300 stopni stromych schodów. Od strony plaży klif jest zabezpieczony poprzez kamienne nasypy oraz murki, które mają na celu zapobieganie osunięciu się tego istotnego geograficznie miejsca.

Do klifu można również dojść głównym deptakiem spacerowym w okolicy, czyli Promenadą Światowida. Strome zbocze klifu jest częścią rezerwatu przyrodniczego „Przylądek Rozewski”, a drzewa na nim rosnące mają nawet ponad 100 i obwód pnia przekraczający 400cm.


✅ Sprawdź co trzeba zobaczyć będąc w Jastrzębiej Górze?

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra - zobacz w okolicy