Nadmorski Park Krajobrazowy Jastrzębia Góra

  • Jastrzębia Góra

Nadmorski Park Krajobrazowy Jastrzębia Góra Atrakcje naturalne

fot. https://npk.org.pl/

Nadmorski Park Krajobrazowy w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra jest nie tylko miejscem o przepięknej architekturze czy mającym dostęp do morza, ale również jest jednym z miejsc o bogatej florze i faunie. Zawdzięcza to faktowi, że miasto znajduje się częściowo w strefie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki temu tereny w pobliżu północnej części miasta są bogate w rzadkie gatunki fauny i flory.

Taki stan rzeczy powoduje, że mikroklimat Jastrzębiej Góry jest naprawdę bardzo korzystny dla zdrowia, a powietrze czyste. W połączeniu z dużą ilością jodu w powietrzu, wywołaną bliskością Bałtyku sprawia to, że Jastrzębia Góra jest doskonałym kierunkiem wypoczynkowym oraz leczniczym godnym polecenia osobom starszym oraz wszystkim tym, którzy chcą zaznać kojącego wpływu morza.

Na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego znajduje się 13 rezerwatów przyrody. Do największych zalet i atrakcji parku należą ścieżki poznawcze. Najpopularniejsze to Przylądek Rozewie cechujący się pięknymi i wiekowymi bukami, Lisi Jar o bogatej i interesującej florze czy Bielawa na torfowiskach. Ponadto, na terenie parku znajduje się wiele ścieżek pieszych i rowerowych.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra - zobacz w okolicy