Pomniki we Władysławowie

  • Władysławowo

Pomniki we Władysławowie Kultura

Przemysław Jahr, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Pomniki Władysławowo

Podczas pobytu we Władysławowie, warto wybrać się na spacer uliczkami miasta, szlakiem pomników.

Rozpocznij zwiedzanie od Aleji Gwiazd Sportu. Od 2000r. podczas corocznego Festiwalu Sportu osłaniane są kolejne gwiazdy, honorujące wybitnych sportowców, np. Huberta Wagnera, Krzysztofa Korzeniowskiego czy Irenę Szewińską. W tej samej Aleji znajduje też pomnik zbudowany z piaskowca - Korona Himalajów. Jego zadaniem jest upamiętnienie zdobywców wszystkich czternastu ośmiotysięczników.

Nieopodal wejścia nr 1 do portu znajduje się Pomnik na 1000-lecie Państwa Polskiego, którego zadaniem jest upamiętnienie tysiąca lat suwerenności Polski i polskiej kultury. Co ciekawe, został ufundowany przez lokalnych rybaków i ludzi związanych z morzem.

Nie można też pominąć pomnika Generała Józefa Hallera, jednego z najwybitniejszych dowódców w historii Polski. Monument, autorstawa rzeźbiarza Stanisława Szwechowicza, przedstawia Generała w mundurze galowym, który jest obmywany przez fale Morza Bałtyckiego. Pomnik odsłonięto w sierpniu 1995r. 

Na ulicy Norwida 4 w Jastrzębiej Górze znajduje się Gwiazda Północy, czyli obelisk, który został wyznacznikiem najdalej wysuniętego miejsca na północ w Polsce.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty we Władysławowie

Władysławowo - zobacz w okolicy