Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze

Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze? Zobacz najciekawsze atrakcje

Szukasz idealnego miejsca na pobyt nad morzem? Nie wiesz, gdzie możesz liczyć na dobry wypoczynek i liczne atrakcje? Jastrzębia Góra może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Sprawdź co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze, co robić i zwiedzić oraz jakie są najciekawsze atrakcje w tej miejscowości – tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Szykując swój urlop, pamiętaj, aby sprawdzić noclegi w Jastrzębiej Górze ogłaszające się w naszym portalu 😊

Jastrzębia Góra – położenie

Jastrzębia Góra to miejscowość wypoczynkowa, która znajduje się w powiecie puckim, w gminie Władysławowo, ale również uznany od lat dwudziestych XX wielu kurort uzdrowiskowy. Miejscowość usytuowana jest na wysokim, malowniczym klifie i otoczona przez Nadmorski Park Krajobrazowy.

Takie położenie sprawia, że Jastrzębia Góra posiada wyjątkowo korzystny mikroklimat, który zapewni nie tylko dobre warunki do wypoczynku, ale również do tego, by podleczyć swój organizm, czy wpłynąć dobroczynnie na jego funkcjonowanie.

Zatem co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze i jakie są najciekawsze atrakcje tej miejscowości? Tego i wiele więcej dowiesz się w dalszej części artykułu.

Dlaczego warto wybrać Jastrzębią Górę?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że mamy do czynienia z miejscowością o korzystnym mikroklimacie. Można tutaj cieszyć się nie tylko łatwym dostępem do morza, ale również czystym powietrzem i klimatem, który sprawi, że nasz organizm poczuje się o wiele lepiej niż w niejednym mieście. Poza tym warto też wspomnieć o samej plaży, jaka tutaj na nas czeka.

Plaża w Jastrzębiej Górze jest czysta, piaszczysta i bardzo duża, więc każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie miejsce do odpoczynku. Co więcej, możemy również podziwiać nadmorski klif, który osiąga wysokość 33,5 metra. Swoją drogą został on uznany za jeden z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu, więc zdecydowanie warto go zobaczyć.

Co jeszcze można robić w Jastrzębiej Górze? W okolicy jest też dużo szlaków spacerowych i rowerowych, liczne knajpki, czy restauracje, więc nie ma tutaj czasu na nudę. Zatem co robić w Jastrzębiej Górze, gdy doskwiera nuda? – udaj się na spacer po klifie, a następnie odwiedź jakąś knajpę i spędź miło czas w gronie znajomych.

Ciekawe atrakcje w Jastrzębiej Górze? co zwiedzić i jakie miejsca odwiedzić? Sprawdźmy poniżej.

Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze? Zdecydowanie klif.
Klif w Jastrzębiej Górze to miejsce, które trzeba zobaczyć

Jastrzębia Góra – Co warto zobaczyć, co robić i zwiedzić

Jastrzębia Góra jest w stanie zapewnić również wiele atrakcji turystycznych, a jedną z nich jest na przykład Promenada Światowida. Latem pełno tu spacerowiczów, artystów, którzy śpiewają, tańczą i malują. Wzdłuż deptaku znaleźć można też bary, gdzie można skosztować smacznej ryby, czy sklepików z pamiątkami.

Mówiąc o atrakcjach w Jastrzębiej Górze, warto też wspomnieć wąwóz Lisi Jar, który jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Ciągnie się wzdłuż wybrzeża i daje możliwość zobaczenia starych buków, w tym również tych, które już dawno przekroczyły sto lat.

W Jastrzębiej Górze warto zobaczyć także Kościół Ignacego Loyoli, Muzeum Figur Woskowych, czy nawet Letnią Scenę Kulturalną. Dodatkowo podczas pobytu warto obejrzeć Obelisk Gwiazda Północy, czy latarnię morską, która znajduje się w Rozewie.

Co warto zobaczyć w Jastrzębiej górze i okolicy (w skrócie):

  • Gwiazda Północy
  • Nadmorski Park Krajobrazowy
  • Lisi Jar
  • Klif
  • Dom Whisky
  • Lunapark Sowiński we Władysławowie
  • Kościół Ignacego Loyoli
  • Muzeum Figur Woskowych

Najciekawsze atrakcje w Jastrzębiej górze

Przyjrzyjmy się temu co warto zobaczyć i zwiedzić – Zobacz najciekawsze atrakcje Jastrzębiej Góry według naszej opinii. Kolejność jest losowa 😊

Wąwóz Lisi Jar

W Jastrzębiej Górze trzeba zobaczyć Lisi Jar – wąwóz będący częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który ciągnie się wzdłuż wybrzeża. Kiedyś miał długość około 10 km, a dziś przez szkodliwe działanie morza, mierzy około 350 m.

Jest to wyjątkowe miejsce i żadne zdjęcia nie oddadzą tego cudu natury – koniecznie trzeba to zobaczyć na własne oczy. W wąwozie znajduje się również rekonstrukcja pomnika z orłem, który został skradziony przez niemców podczas wojny.

Wąwóz Lisi Jar trzeba zobaczyć na własne oczy – fot. wikipedia.org

Muzeum Figur Woskowych

Nie jest to może jakaś wyjątkowa atrakcja, ale zdecydowanie warto się tam wybrać. Muzeum Figur Woskowych to fajna atrakcja dla rodzin z dziećmi, które mogą radośnie porobić zdjęcia z gwiazdami kina, artystami czy sportowcami.

Co warto robić w Jastrzębiej Górze? Odwiedź Muzeum Figur Woskowych
Tom Hanks w Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze

Gwiazda Północy

Czy wiesz, że w Jastrzębiej Górze znajduje się punkt najbardziej wysunięty na północ kraju? Znajduje się on na końcu ulicy Norwida, tuż przy samym klifie, a w jego miejscu postawiono symboliczny pomnik – Gwiazdę Północy. Obiekt został zafundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Jastrzębiej Góry w 2001 roku. Jest to atrakcja, którą warto zobaczyć przy okazji spaceru na klif.

Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze? - Gwiazdę Północy
Gwiazda Północy – fot. wikipedia.org

Kościół Świętego Ignacego Loyoli

Jest to dosyć nowoczesny kościół o dziwnych kształtach, w którym odbywają się koncerty organowe w ciepłych miesiącach. Warto zatrzymać się przy tej świątyni, przy okazji zwiedzania miasta.

fot. wokolbaltyku.pl

Baza noclegowa

Bardzo dobre położenie sprawiło, że do naszej dyspozycji pozostaje wiele miejsc noclegowych. Przede wszystkim będą to domki w Jastrzębiej Górze, kwatery prywatne oraz apartamenty. Pokoje w Jastrzębiej Górze to również liczne obiekty tak jak pensjonaty, hotele i ośrodki wczasowe.

Jeśli dobrze rozejrzymy się wokół siebie, to nie tylko znajdziemy coś na krótki pobyt, ale również na dłuższy, ponieważ widać, że atrakcji mamy pod dostatkiem. Zachęcamy zatem do sprawdzania noclegów i odwiedzenia tej miejscowości.


Mamy nadzieję, że dzięki nam już wiesz co robić w Jastrzębiej Górze, gdy doskwiera nuda, jakie są najciekawsze atrakcje oraz co warto zobaczyć w tej miejscowości.

Tanie noclegi nad morzem na Przymorzu.pl – Bez prowizji i pośredników.