Plaża i promenada w Jastrzębiej Górze

  • Jastrzębia Góra, Rozewska 22

Plaża i promenada w Jastrzębiej Górze Atrakcje naturalne

Krzysztof Kozłowski, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Plaża i promenada - Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra uznawana jest za świetne miejsce wypoczynku dla każdego. Restauracje ze świeżymi rybami, dyskoteki, czy automaty do gier to tylko część atrakcji tego miejsca.

Plaża

Najdalej na północ wysunięta plaża w Polsce. Jest bardzo zróżnicowana poprzez pływy morskie. Przy wschodzie słońca okazuje się być bardziej kamienista, natomiast o zachodzie bardziej piaszczysta. Dzięki swojemu położeniu widoki wschodów i zachodów słońca są niepowtarzalne, najpiękniejsze nad Morzem Bałtyckim. Spacerowiczom nierzadko zdarza się znaleźć kawałki bursztynu przechadzając się plażą. Miejsce zadbane, starannie czyszczone dzień po dniu. Ciekawostką jest to, że przed przybyciem plażowiczów pojawiają się służby porządkowe, gdzie dodatkowo obszar piaskowy jest wyrównywany przez ciężki sprzęt. W ciągu dnia napotkać można sprzedawców przekąsek i napojów. Wspaniałe miejsce na wypoczynek

Promenada Światowida

To rozrywkowa część Jastrzębiej Góry. W tej części znajduje się najwięcej takich miejsc jak: restauracje, drink- bary, cukiernie czy kawiarnie, Doskonałe miejsce do odpoczynku oraz rozrywki jednocześnie dla rodzin z dziećmi i młodzieży czy też osób starszych. W centralnym miejscu znajduje się fontanna. Taras widokowy rozpościera się prosto z klifu ukazując przepiękny widok morza. Szczególnie efektowne i romantyczne miejsce o zachodzie słońca. W sezonie letnim wystawiają się kramy z lokalnymi wyrobami oraz sezonowe sklepiki. Fajną atrakcją zlokalizowaną w obrębie promenady jest Muzeum Figur woskowych otwarte od 10ºº do 17ºº, gdzie znaleźć można całe postacie gwiazd świata sportu oraz kina.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra - zobacz w okolicy