Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicy

Najciekawsze Atrakcje dla Dzieci w Ustce i Okolicy

Co roku do Ustki przyjeżdża mnóstwo turystów i nic w tym dziwnego. Obfitość atrakcji, piękne widoki, czysta i piaszczysta plaża, bogata baza noclegowa i gastronomiczna – to wszystko sprawia, że turyści chętnie wybierają wczasy w Ustce. Jeśli planujesz tu wakacje z dziećmi, na pewno chcesz zapewnić im wiele atrakcji i rozrywek. Dlatego też, przygotowałem dla Ciebie przewodnik po najciekawszych atrakcjach dla dzieci w Ustce. Znajdziesz tu wiele pomysłów na ciekawe spędzenie czasu z rodziną, nie tylko na plaży, ale także w parku rozrywki, na zwiedzaniu ciekawych miejsc czy w trakcie różnych zabaw i gier. Przygotuj się na pełen emocji i wrażeń urlop, który na długo zostanie w pamięci Twojego dziecka!

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Poznasz najlepsze atrakcje w Ustce dla dzieci
  • Dowiesz się czym wyróżniają się poszczególne atrakcje
  • Zobaczysz muzea przyjazne dzieciom w Ustce

Które atrakcje dla dzieci w Ustce są najlepsze?

Ciekawe atrakcje dla dzieci w Ustce, przedstawione są w losowej kolejności.

Dolina Charlotty to ciekawe miejsce dla dzieci w Ustce

Dolina Charlotty to zdecydowania najciekawsza atrakcja dla całej rodziny. Położony nad jeziorem niedaleko Ustki – Resort Dolina Charlotty jest miejscem idealnym na rodzinny wypoczynek.

Znajdziemy tu mnóstwo fascynujących atrakcji dla dzieci, takich jak Zoo z Krainą Bajek, Wodne Zoo Safari, fokarium, spływy kajakowe i rowery wodne, przejażdżki konne, place zabaw oraz gry elektroniczne i wiele więcej atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Jest to miejsce kompletne, zapewniające najwyższy poziom wypoczynku. Będąc w Dolinie Charlotty nie trzeba opuszczać tego miejsca, aby wypocząć i dobrze się bawić razem z dziećmi. Wybierasz się do Ustki? Wybierz Dolinę Charlotty zapewniającą ciekawe atrakcje dla najmłodszych.

Jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Ustce jest Dolina Charlotty
Foto. https://www.dolinacharlotty.pl/galeria

Park MegaLandia, czyli rozrywka dla dzieci w Ustce w najlepszym wydaniu

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Ustce zapewnia również MegaLandia – to dla dzieci istnie magiczne miejsce. Podczas wędrówki po zaczarowanej krainie MegaLandia, na dzieci czeka wiele fajnych atrakcji. Zaczarowana Ścieżka jest trasą, na której wszystko jest powiększone do wielkich rozmiarów, a dzieci dodatkowo mogą poznać historię o legendarnym czarodzieju, który stworzył to miejsce.

Ponadto znajdują się tu atrakcje jak:

  • różne labirynty, w tym jedyny w Polsce labirynt z parawanów „Janusza i Grażyny”
  • iluzje i złudzenia optyczne
  • budowle z klocków lego w rozmiarze XXL
  • rodzinne gry i zabawy
  • dmuchańce i wiele więcej.

Wstęp do tego czarodziejskiego miejsca jest płatny, a bilety są w atrakcyjnych cenach. Wszystkie dostępne atrakcje są w cenie biletu.

MegaLandia Park z pewnością jest miejscem zaliczającym się do najlepszych atrakcji w Ustce i okolicy.

MegaLandia - najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce
Foto. https://www.facebook.com/megalandiaparkrozrywki

Zabawy i rozrywka dla dzieci w Ustce — Park linowy Na Wydmie

Ciekawe atrakcje dla dzieci w Ustce dostarcza również park linowy przy samej plaży. Park składa się z 60 atrakcji rozdzielonych na 4 trasy o różnym poziomie trudności. Frajdę będą mieć mniejsze jak i większe dzieci razem z rodzicami, jest to doskonałe miejsce do zabawy dla całej rodziny. Wspinaczka w parku linowym w Ustce z widokiem na morze i wydmy to doskonały pomysł na spędzenie czasu.

Park jest czynny do godziny 22:00. Ceny biletów mieszczą się w przedziale 35 – 60 zł w dniu pisania tego artykułu (2022 rok).

Park Linowy NA WYDMIE w Ustce
Foto. https://www.park-linowy.ustka.pl/

Co warto zobaczyć w Ustce z dziećmi? — Bunkry Blüchera

Bunkry Blüchera w Ustce to kompleks bunkrów wybudowanych w latach 30 XX wieku, zlokalizowany niedaleko portu. Dzisiaj to jedynie zabytki pełniące funkcje parku historii oraz rozrywki dla turystów. Może być to intrygująca atrakcja dla dzieci, ze względu na klimat tego miejsca oraz możliwość poznania historii.

Bunkry Blüchera to interesująca atrakcja dla dzieci, którą można zobaczyć przy okazji spaceru po porcie. Dodatkowo warto przejść się słynną kładką obrotową i zjeść lody w pobliskiej kawiarni.

Intrygującą atrakcją dla dzieci są Bunkry Blüchera
Foto. http://bunkryustka.pl/

Aquapark Grand Lubicz

Będąc w Ustce, nie sposób się nudzić nawet w czasie złej pogody. W takim dniu warto skorzystać z oferty basenów i wodnych atrakcji w hotelu Grand Lubicz – miejscu stworzonym dla rodziców z dziećmi.

Aquapark w Lubiczu jest kolejną interesującą atrakcją dla dzieci. Najmłodsi mogą bawić się w brodzikach z wieloma atrakcjami, a starsze dzieci w basenie ze zjeżdżalnią i sztuczną rzeką oraz podwodnymi leżankami wodno-powietrznymi. W tym samym czasie, rodzice mogą wypoczywać w basenach z wodą solankową o zdrowotnych właściwościach albo zaczerpnąć chwili relaksu w centrum Wellness.

Interesujące atrakcje dla dzieci w Ustce zapewnia Hotel Grand Lubicz ze swoim aquaparkiem
Foto. https://www.grandlubicz.pl/aquapark/kompleks-basenow

Rejs po morzu

Niezapomnianą atrakcją dla dzieci podczas wypoczynku w Ustce, będzie rejs po morzu statkiem, wzorowanym na piratów. Taka wyprawa dostarcza młodym umysłom niezapomnianych wrażeń. Rejsy po morzu dzielą się na krótkie i długie. Wybierając się na rejs z dziećmi warto wybrać tą pierwszą opcję.

Gokarty

Ze swojego dzieciństwa wiem, że jazda gokartami to najlepsza atrakcja dla dzieci. W Ustce, prawie na każdym kroku znajdziemy stanowisko, w którym można wynająć różnego rodzaju gokarty. Jest to rozrywka dostarczająca masę frajdy dzieciom i rodzicom (w szczególności tatusiom), ale należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Małe dzieci nie powinny jeździć same, a w szczególności na drogach, po których poruszają się samochody.

Muzea przyjazne dzieciom w Ustce

W tej części artykułu opowiemy trochę o muzeach w Ustce przyjaznym dzieciom.

Muzeum Minerałów

Interesującą atrakcją dla dzieci podczas pobytu w Ustce może być wycieczka do Muzeum Minerałów, mieszczącym się przy ulicy. Bolesława Limanowskiego 9.

Jest to miejsce zlokalizowane w starym bunkrze, w którym można podziwiać kolekcję wyjątkowych muszli i minerałów pochodzących z całego świata. Oprócz tego można podziwiać takie ciekawostki jak jajo czy odlew szkieletu dinozaura.

Muzeum Chleba

Po zwiedzeniu Muzeum Minerałów, warto wybrać się na ulicę Marynarki Polskiej 49, aby poznać historię wypieku pieczywa w Muzeum Chleba.

Zwiedzanie odbywa się pod przewodnictwem przewodnika, który w ciekawy sposób przedstawi historię piekarnictwa. Dodatkowo można tu zobaczyć dawne maszyny oraz przedwojenny automat do słodyczy. Należy wspomnieć, że na zwiedzanie muzeum należy się wcześniej umówić.

Muzeum Figur Woskowych

Zabawną atrakcją dla dzieci podczas zwiedzania Ustki jest Muzeum Figur Woskowych, położone przy ulicy Bolesława Limanowskiego 2, zaraz obok latarni morskiej. Oprócz znanych osobistości wykonanych z wosku w skali 1:1, możemy skorzystać z gabinetu krzywych luster. Po udanej wycieczce, warto sprawdzić też motylarnie znajdującą się w tym samym budynku.


Mamy nadzieję, że nasz artykuł przedstawiający najciekawsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicy, pomoże Państwu zorganizować udane wakacje.

Szukając noclegu w Ustce, warto skorzystać z naszej strony oferującej bezpośredni kontakt z gospodarzami oraz brak prowizji za rezerwację. Domki w Ustce, pokoje i apartamenty to najchętniej wybierane obiekty przez rodziny z dziećmi.