Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Darłowie

7 Najciekawszych Atrakcji dla Dzieci w Darłowie – Co Zobaczyć i Gdzie się Bawić?

Wakacje z dziećmi to wspaniały czas, pełen wrażeń i niezapomnianych chwil. To miasto na wybrzeżu Bałtyku oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych, które na pewno przypadną im do gustu. W artykule przedstawię Ci najciekawsze atrakcje dla dzieci w Darłowie, które z pewnością dostarczą im wiele zabawy, przygody i wspaniałych wspomnień z rodziną. Od malowniczych plaż, przez parki rozrywki i zoo, aż po interaktywne muzea – w Darłowie znajdziemy wiele miejsc, w których warto spędzić czas z rodziną. Zapraszam do krótkiej lektury, aby poznać najlepsze pomysły na spędzenie czasu z dziećmi w Darłowie!

Czego dowiesz się z tego artykułu?

 • Poznasz najlepsze atrakcje dla dzieci w Darłowie
 • Czym wyróżniają się ciekawe atrakcje w Darłowie dla dzieci oraz dlaczego warto je wybrać

Atrakcje dla dzieci w Darłowie na rodzinne wakacje – lista najciekawszych atrakcji

Ciekawe atrakcje dla dzieci w Darłowie to moim zdaniem Balticlandia, Park Wodny Jan, Park Leonardia i kilka innych, które wymieniłem poniżej w losowej kolejności. Mam nadzieję, że mój przewodnik po atrakcjach dla dzieci w Darłowie, pomoże Ci zorganizować ciekawe wakacje.

1. Balticlandia Family Park to rozrywka dla dzieci w Darłowie w najlepszym wydaniu

Znajdujący się tuż przy plaży na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar – Aquapark Balticlandia to świetne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi podczas pobytu w Darłowie.

Co na Ciebie czeka w tym miejscu?

 • Basen,
 • zjeżdżalnie,
 • jacuzzi,
 • aquaaerobic,
 • zumba,
 • wodne rozgrywki sportowe
 • i wiele innych atrakcji czekają na rodziny z dziećmi

Oprócz tego na terenie ośrodka znajduje się punkt przekąsek, cukiernia i drink bar. Najciekawsze atrakcje turystyczne dla dzieci w Darłowie znajdziesz w Balticlandii.

Ośrodek znajduje się przy ul. Józefa Muchy 4 w Darłówku Zachodnim.

Atrakcje dla dzieci w Darłowie, z których musisz skorzystać to Balticlandia
Foto. https://balticlandia.pl/

2. Co robić z dziećmi w Darłowie? Zabierz je do Parku Wodnego Jan

Atrakcje dla dzieci w Darłowie o charakterze wodnej zabawy, znajdziesz również w Parku Wodnym JAN.

Co ciekawego czeka na Twoje pociechy w tym miejscu?

 • Wodne zjeżdżalnie,
 • kręgielnia,
 • dzika rzeka

Podczas gdy dzieci będą się bawić w licznych basenach i zjeżdżalniach, rodzice mogą skorzystać z leżaków z hydromasażem, sauny, odnowy biologicznej lub solarium. Tutaj każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie.

Dużym atutem tego miejsca jest znajdująca się w basenach morska woda, co nie jest zbyt częstym zjawiskiem. Dodatkowo animatorzy i ratownicy nadzorują bezpieczeństwa dzieci. Należy też wspomnieć, że doświadczeni instruktorzy uczą na miejscu pływania.

Park Wodny Jan w Darłowie
Foto. http://www.parkwodny.net/

3. Park Edukacji i Rozrywki Leonardia to ciekawe miejsce dla dzieci w Darłowie

Fajne atrakcje dla dzieci w Darłowie dostarcza również Park Leonardia. Jest to miejsce, w którym znajduje się około setka gier jedno jak i kilkuosobowych i nie są to gry wideo 😉

Każda gra została zaprojektowana i ręcznie wykonana, w większości z drewna. Jest to świetne miejsce na zabawę dla całej rodziny na świeżym powietrzu.

Park znajdujący się przy ulicy Krupy 3, jest czynny od 1.05 do 30.09, a ceny biletów oscylują w granicach 20 zł. Na stronie parku można również zakupić wiele różnych gier wykonanych z drewna.

Leonardia to fajna atrakcja dla rodziny w Darłowie
Foto. https://www.leonardia.pl/

4. Zamek Książąt Pomorskich — interesująca atrakcja dla młodych miłośników średniowiecza

Atrakcje dla dzieci w Darłowie mają również charakter edukacyjny.

Będąc tutaj ze swoimi pociechami, warto odwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, wybudowany w XIV wieku przez Bogusława V. Będzie to z pewnością interesująca atrakcja dla dzieci, które przeniosą się do czasów średniowiecznego Królestwa Polskiego.

W muzeum, którym jest omawiany zamek, można podziwiać rzeźby, salę rycerską, ale najlepszą atrakcją jest zamek sam w sobie. Do zwiedzania polecam skorzystać z usług przewodnika, który uatrakcyjni zwiedzanie.

Czy chodzenie po zamku jest fascynującą zabawą pełną wrażeń? Zapewne nie, ale ze swoich dziecięcych lat pamiętam, że uwielbiałem to robić i z pewnością warto tego spróbować.

Zamek Książąt Pomorskich to interesująca atrakcja dla dzieci w Darłowie
Foto. https://www.facebook.com/zamekdarlowo

5. Spływy kajakowe — atrakcja pełna wrażeń dla całej rodziny

Darłowo jest położone nad ujściem dwóch rzek – Wieprza i Grabowa, a to sprawia, że miłośnicy spływów kajakowych będą bardzo zadowoleni. Wiele lokalnych firm organizuje spływy dla turystów, a oprócz sprzętu i prowiantu zapewniają dodatkowe rozrywki w trakcie postojów.

Spływy kajakowe to świetna przygoda, pozwalająca podziwiać piękne widoki oraz poznać swoją wytrzymałość.

W upalne dni polecam, aby zaopatrzyć się w czapki i filtr przeciwsłoneczny. Za świetną zabawę podczas spływu, nie warto płacić udarem i spaloną skórą.

6. Zabawy dla dzieci w Darłowie — Park Linowy

Kolejną ciekawą atrakcją dla dzieci w Darłowie jest park linowy „Nad Bałtykiem”, umożliwiający aktywne spędzenie czasu. Dla turystów odwiedzających park, przygotowano ponad 60 atrakcji, rozłożonych na 4 trasy o różnej trudności.

Wśród nich znajduje się trasa treningowa, przygotowana dla początkujących oraz trasa przystosowana dla najmłodszych dzieci. Po pomyślnym ukończeniu szlaku, otrzymasz certyfikat na pamiątkę.

Pobyt w parku linowym to świetny pomysł na zabawę nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Aktywny wypoczynek sprzyja każdemu niezależnie od wieku.

Park jest zlokalizowany przy ulicy Aleja Parkowa, a rezerwacji można dokonać poprzez numer telefonu podany na stronie https://www.facebook.com/parklinowynadbaltykiem4

Park Linowy "Nad Bałtykiem" w Darłowie
Foto. https://www.facebook.com/parklinowynadbaltykiem4

7. Rejs statkiem

Do najlepszych atrakcji dla dzieci w Darłowie można również zaliczyć rejs statkiem po morzu.

Jest to atrakcja, która z pewnością da wiele frajdy dzieciom, które poczują się jak prawdziwi piraci wśród załogi statku, przebranych za piratów. Rejsy zazwyczaj trwają około 40 minut, a ceny biletów pozwalają, że każdy będzie mógł poczuć się jak kapitan Jack Sparrow.


Mam nadzieję, że powyższy artykuł przedstawiający najciekawsze atrakcje dla dzieci w Darłowie i okolicy, pomoże Ci zorganizować udane wakacje.

Szukając noclegu w Darłowie, warto skorzystać z naszego portalu oferującego bezpośredni kontakt z gospodarzami oraz brak prowizji za rezerwację. Domki w Darłowie, pokoje, kwatery i apartamenty to najchętniej wybierane obiekty.

Zdjęcie użyte do miniaturki artykułu: Michal Gorski, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons