Białogóra - co warto zobaczyć i zwiedzić

Co warto zobaczyć w Białogórze? Najciekawsze atrakcje Białogóry

Białogóra to niewielka wieś turystyczna położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, około 40 km od Pucka. Jej największym atutem jest lokalizacja oraz warunki przyrodnicze  — znajdują się tu wydmy porośnięte lasem oraz liczne gatunki roślin. Będąc w Białogórze warto zobaczyć rezerwat przyrody, wybrać się na spacer po znakomitych trasach Nordic Walking albo wybrać się na wycieczkę nad Jezioro Żarnowieckie.

Sprawdź, co warto zobaczyć w Białogórze, co robić i zwiedzić oraz jakie są najciekawsze atrakcje w tej miejscowości. Zapraszamy do lektury.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Dlaczego warto wybrać się do Białogóry
  • Co warto zobaczyć w Białogórze i co można tu robić

Białogóra – położenie

Położona na wschodnim wybrzeżu Białogóra jest oddalona o 1,1 km od morza oraz około 7 km od jeziora. Lokalizacja pomiędzy Władysławowem a Łebą sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce na wczasy.

Na północnym wschodzie wsi znajduje się porośnięta lasem wydma, od której miejscowość wzięła swoją nazwę.

Dlaczego warto wybrać Białogórę?

Białogóra to nie tylko piękna i szeroka plaża lecz również rzeka, jezioro, a nawet sosnowe lasy oraz wydmy. Wymienione walory zapewniają wyjątkowy klimat oraz warunki do relaksu i aktywności fizycznej.

Dojście do morza prowadzi przez wyjątkowy i pięknie oświetlony deptak o długości jednego kilometra, prowadzący przez las. Miejscowość zapewnia również bogatą bazę gastronomiczną i noclegową, a popularne noclegi w Białogórze to domki letniskowe. Domki w Białogórze wyróżniają się atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości.

Co warto zobaczyć w Białogórze? Co robić i co zwiedzić?

Białogóra to miejsce idealne przede wszystkim dla miłośników nadmorskich krajobrazów i przyrody. Poszukiwacze hucznych imprez i wymyślnych atrakcji zdecydowanie powinni pomyśleć nad innym kierunkiem. W takim razie co robić w Białogórze, aby miło spędzić czas?

Rezerwaty przyrody

Ciekawą atrakcją w Białogórze, której warto spróbować jest spacer po pobliskich rezerwatach przyrody. W rezerwacie „Białogóra” można podziwiać bagienny las sosnowy, wydmy oraz wiele gatunków zwierząt i roślin. Celem tego rezerwatu jest ochrona unikalnych wydm oraz około 80 rzadkich gatunków roślin.

Spacer w towarzystwie zieleni oraz szumu morza to świetny sposób na spędzenie czasu dla miłośników natury i morskich krajobrazów.

Nordic Walking Park

Białogóra to raj dla miłośników spacerów i fanów Nordic Walking. Znajdują się tu niemalże 32 kilometry tras o różnych stopniach trudności przygotowanych dla entuzjastów tej aktywności.

Nordic Walking Park to sieć połączonych ze sobą ścieżek umożliwiających marsz bądź zwykły spacer pośród natury. Dostępne szlaki są oznaczone tablicami, a na ich trasach można napotkać porady odnośnie treningu oraz punkty pomiaru tętna.

Plaża

Odpowiadając na pytanie co warto zobaczyć w Białogórze, obowiązkowo należy wspomnieć o pięknej, piaszczystej i szerokiej plaży, która nie bywa tak zatłoczona jak w innych miejscowościach.

Centrum Białogóry, a morze dzieli odległość około kilometra, a dojść do plaży możemy dwiema trasami. Pierwsza z nich to utwardzona ulica Morska, na której można pojechać bryczką bądź rowerem. Druga to leśna trasa biegnąca przez cześć rezerwatu od strony ulicy Plażowej.

Szlaki rowerowe

Kolejną ciekawą atrakcją dla pasjonatów aktywności fizycznej są trasy rowerowe o różnym poziomie trudności. Jedną z nich jest trasa o długości 20 km prowadząca do pobliskiej miejscowości – Dębki. Jest to szlak łatwy i dobrze oznaczony, prowadzący przez tereny Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Kolejną trasą wartą wyróżnienia jest szlak o długości 7,5 km prowadzący do Lubiatowa.

Jezioro Żarnowieckie

Miejscem wartym zobaczenia jest Jezioro Żarnowieckie, oddalone od Białogóry o około 7 km. Jezioro o powierzchni 1431 ha i głębokości 16 metrów jest świetnym miejscem do uprawiania sportów wodnych.

Znajdziemy tu również kąpielisko przyciągające turystów swoją czystą i spokojną wodą. Z tego też względu jest to bardzo dobre miejsce dla wędkarzy mogących liczyć na złowienie ponad 20 gatunków ryb. Ciekawostką jest, że w latach 80-tych nad omawianym jeziorem miała powstać elektrownia jądrowa.

Co robić w Białogórze
Zapraszamy do Białogóry na wypoczynek nad morzem

Białogóra dzięki swoim atrakcjom oraz atrakcyjnej lokalizacji stale zyskuje na popularności. Mamy nadzieję, że pokazaliśmy Ci co warto zobaczyć w Białogórze i że dzięki nam odwiedzisz tę klimatyczną miejscowość.

Dlaczego warto skorzystać z Przymorzu.pl szukając noclegu?

  • Brak prowizji za rezerwację za czym idą niższe ceny niż w innych portalach
  • Bezpośredni kontakt z właścicielami obiektów
  • Zweryfikowane obiekty