Top 10 miejsc na rodzinne ferie nad morzem

Ferie z rodziną nad morzem. Oto TOP 10 miejsc na zimowy rodzinny czas nad Bałtykiem

Planujesz zimowy wyjazd nad morze? Chcesz spędzić ferie w kameralnej atmosferze? Doskonałym pomysłem może okazać się urlop nad Bałtykiem. Niewielka liczba turystów oraz piękne nadmorskie krajobrazy zachęcają do spokojnego wypoczynku w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Już dziś dowiedz się, których miejsc nie powinno zabraknąć na Twojej liście zwiedzania!

Trójmiasto

Jednym z najważniejszych kierunków turystycznych nad Bałtykiem jest trójmiasto. Gdańsk, Gdynia i Sopot zachwycą Cię bogatą ofertą gastronomiczną i noclegową w atrakcyjnych cenach. Na miejscu na turystów czekają liczne atrakcje. Najmłodszych członków rodziny zachwycą lodowiskaaquapark oraz oceanarium. Miłośnicy sztuki chętnie odwiedzą natomiast najważniejsze muzea i obiekty sakralne, które stanowią ważne świadectwo historii naszego kraju.

Ferie w Trójmieście

Półwysep Helski

Hel to doskonałe miejsce dla osób poszukujących przepięknych nadmorskich krajobrazów, które zachwycą w czasie zimy. Ciekawym miejscem do zobaczenia jest fokarium, w którym poznamy zwyczaje i zachowania foki szarej. Podczas pobytu będziemy mogli zwiedzić także Muzeum Obrony Wybrzeża oraz latarnię morską. W czasie spaceru koniecznie poznaj Cypel Helski, do którego prowadzi nadmorska promenada. To właśnie tam wody zatoki wpadają bezpośrednio do morza.

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to jeden z najchętniej wybieranych kurortów nadmorskich, który słynie z kameralnej atmosfery. Plaże osłonięte klifami zaskakują spokojem i malowniczością, stwarzając świetne warunki spacerowe. Warto pamiętać o tym, że spacery nad morzem to najważniejsza aktywność, stanowiąca istotny element profilaktyki zdrowia. Szukasz najlepszej trasy? Koniecznie zorganizuj wycieczkę Lisim Jarem. Wąwóz zachwyci Cię swoim pięknem, stanowiąc ciekawą opcję dla okolicznych plaż.

Ferie w Jastrzębiej Górze

Mielno

Ferie możesz spędzić również w Mielnie. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czeka park linowy, składający się z 7 tras o różnym poziomie trudności. Z najłatwiejszej mogą korzystać nawet 1,5-roczne dzieci. Bardziej zaawansowani turyści mogą natomiast skorzystać z najtrudniejszej, czarnej trasy, która składa się z 23 przeszkód, położonych nawet 12 m nad ziemią. Na turystów czekają jednocześnie zabytki oraz latarnia morska w Gąskach. Poza sezonem kurort zachwyca spokojną i kameralną atmosferą.

Kołobrzeg

Ważnym miejscem na polskiej mapie turystycznej zajmuje Kołobrzeg, który doskonale sprawdzi się w roli głównego bohatera urlopu. Liczne atrakcje dla całej rodziny pozwolą na ciekawą organizację czasu. Na miejscu czekają na Ciebie trzy plaże, w tym plaża zachodnia z tarasem widokowym oraz molo, które staną się idealnym miejscem zimowych spacerów. Podczas ferii warto odwiedzić także latarnię morską oraz najważniejsze zabytki, w tym neogotycki ratusz.

Ferie w Kołobrzegu

Krynica Morska

Krynica Morska to malowniczo położona miejscowość pomiędzy Zalewem Wiślanym i Zatoką Gdańską. Szukasz ciekawych atrakcji dla całej rodziny? Koniecznie odwiedź Park Krajobrazowy na Mierzei Wiślanej, który słynie z 200-letnich drzew. W okolicach Krynicy możesz zobaczyć Wielbłądzi Garb, czyli największą stałą wydmę w Europie. Historię okolicy poznasz natomiast w Muzeum Miejskim, w którym prześledzimy przeszłość i rozwój miasta.

Darłowo

Jednym z najważniejszych zabytków Darłowa jest Zamek Książąt Pomorskich wzniesiony w II poł. XIV wieku przez Bogusława V. W muzeum odkryjesz sztukę ludową, sakralną oraz rzeźby drewniane. Ciekawym miejscem jest również ekspozycja poświęcona sztuce współczesnej. Warto udać się też na spacer po mieście, podczas którego zobaczysz port, pomnik rybaka, bramę kamienną oraz plażę.

Międzyzdroje

Atrakcji nie brakuje w nadbałtyckich Międzyzdrojach. Podczas urlopu wybierz się koniecznie do planetariumoceanarium oraz Gabinetu Figur Woskowych. Podczas urlopu przydatne może okazać się ubezpieczenie turystyczne w Polsce na Warta.pl, które pozwoli uniknąć poważnych skutków finansowych nieprzewidzianych zdarzeń.

Ferie w Międzyzdrojach

Władysławowo

Szukasz oryginalnego kierunku urlopowego? To właśnie we Władysławowie zwiedzisz motylarnię, port, Dom Rybaka oraz Dom Generała Hallera wzniesiony w 1922 roku. Obecnie obiekt pełni rolę muzeum pamięci generała i Błękitnej Armii.

Ustka

Jesteś miłośnikiem historii? Nie zapomnij o Ustce! To właśnie tam zlokalizowana jest Stara Osada Rybacka, słynąca z zabudowy szachulcowej, która wyróżnia Ustkę spośród innych nadmorskich miejscowości. Podczas urlopu odwiedź także falochron, port oraz zaułek kapitański.