Co warto zobaczyć w Ustce, co robić w Ustce

Ustka jest jednym z najpopularniejszych uzdrowisk nad morzem, które zachowało swój historyczny klimat. Oto lista atrakcji i miejsc, które trzeba sprawdzi w przerwach od plażowania. Zobaczysz tu m.in latarnię morską, Bunkry Blüchera, a w drodze na molo poznasz Ustecką Syrenę. Sprawdź co warto zobaczyć w Ustce i okolicy – zainspiruj się z Przymorzu.pl 💖

Bunkry Blüchera

Bunkry Blüchera w Ustce wybudowano w XX wieku, a obecnie są popularnym parkiem historii i rozrywki. Na terenie fortyfikacji organizuje się warsztaty i animacje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Turyści mogą zobaczyć tu sprzęt wojskowy z lat 30. i 40. XX wieku, wyposażenie wnętrz, sprzęty, mundury oraz przedmioty codziennego użytku, a także imponujące wystawy z silikonowymi postaciami, które ukazują życie żołnierzy niegdyś przebywających w tej fortyfikacji. Całość ekspozycji dopełniają interaktywne ekrany, trójwymiarowe zdjęcia i filmy.

Bunkry Blüchera to jedna z usteckich atrakcji, którą niewątpliwie trzeba zobaczyć.

Bunkry Bluchera

Syrenka Ustecka

Syrenka pojawiła się w Ustce w 2010 roku, a autorem tego pomnika jest Michał Ros. Syrenkę zrobiono z mosiądzu w wyniku lokalnej akcji i zbiórki społecznościowej. Jest to atrakcja, którą warto zobaczyć przy okazji spaceru na usteckie molo.

Podobnie jak i w herbie miasta, syrena wpatruje się w morze czekając na wracających z połowu rybaków. Jest to atrakcja, która ucieszy oko każdego turysty spacerującego po plaży. Warto tutaj wspomnieć, że Ustka posiada wiele zabytków i pomników, które dobrze sprawdzić będąc na wczasach.

Syrenka Ustecka

Co warto zwiedzić w Ustce: Latarnia Morska

Latarnia morska w Ustce zlokalizowana jest po wschodniej stronie falochronu u ujścia Słupi. Budowla została wzniesiona w 1892 roku i bez większych zmian czy przeróbek dotrwała do dnia dzisiejszego. Należy podkreślić fakt, że ustecka latarnia należy do najładniejszych w Polsce co sprawia, że będąc tu na wczasach warto ją zobaczyć na własne oczy.

Obiekt składa się z ośmiokątnej wieży i przylegającego budynku. Liczne gzymsy, daszki i różnego rodzaju okna dodają uroku tej budowli.

Co zobaczyć w Ustce z dziećmi

Według legend latarnie zamieszkuje duch co może zaciekawić młodszych turystów, a następnie pobudzić ich wyobraźnie, a przecież nic tak nie fascynuje dzieci jak upiorne opowieści o duchach 😈

W ustce warto zobaczyć latarnie morską

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej powstała w 2012 roku z inicjatywy Urzędu Miasta. Za projekt i wykonanie odpowiada poznański rzeźbiarz Rafał Nowak. Irena Kwiatkowska jest znaną i lubianą aktorką komediową, która każdego roku odpoczywała w Ustce.

Ławeczka swoim kształtem nawiązuje do rozwiniętej taśmy filmowej co jest hołdem dla jej dorobku artystycznego. Często w jej dłoniach można spotkać bukiet kwiatów pozostawiony przez fanów co sprawia, że turyści mogą podziwiać jeszcze piękniejsze widoki.

Kościół Najświętszego Zbawiciela

Kościół Najświętszego Zbawiciela to miejsce, które warto sprawdzić przy okazji zwiedzania Ustki. Budowla została wzniesiona w XIX wieku i początkowo był to kościół protestancki. Dopiero po zakończeniu II wojny światowej obiekt stał się świątynią katolicką.

Wielu ludzi kojarzy ten kościół ze wspaniałych organów stworzonych przez warsztat Völknera. Na tle Polski i Europy budowla uważana jest za jedną z najpiękniejszych co znacząco podnosi prestiż tej budowli.

Co zwiedzać w ustce - Kościół Najświętszego Zbawiciela

Kładka

Kładka obrotowa w Ustce znajduje się w porcie morskim, łączy wschodnią i zachodnią część miasta. Kładkę oddano do użytku w 2013 roku, dzięki czemu poruszanie się po mieście jest szybsze, ciekawsze i bez ograniczania ruchu morskiego.

Obiekt ma 60 metrów długości oraz 4 metry szerokości i staje się coraz bardziej kojarzony z miastem przez turystów z Polski i zza granicy. Na miejsce warto przyjść kilka minut przed uruchomieniem przejścia, ponieważ sam proces obrotu kładki jest dużą atrakcją, którą warto zobaczyć przebywając w Ustce.

Co warto zobaczyć w Ustce i okolicy - Kładka w porcie morskim

Co zobaczyć w Ustce i okolicy: Dolina Charlotty

Będąc w Ustce lub w pobliżu zarezerwuj sobie dzień na zwiedzenie Doliny Charlotty, gdyż jest to atrakcja, której nie można przegapić.

Charlotta to kompleks wypoczynkowy położony zaledwie 10km od Ustki, oferujący niesamowite doznania dzieciom jak i dorosłym. Zrelaksuj się na łonie natury, nawdychaj najczystszego powietrza w Polsce, podziwiaj piękne lasy oraz jezioro. Wszystko to razem tworzy piękne środowisko do długich spacerów, jazdy na rowerze, czy kajakowania.

Co zobaczyć w Ustce z dziećmi? Wybierz się do Doliny Charlotty

Charlotta to doskonała odpowiedź na pytanie co robić w Ustce z dziećmi. Dla pociech i ich rodziców przygotowano mnóstwo atrakcji:

 • Zoo z Krainą Bajek
 • Dmuchany Park Rozrywki
 • Wodne Zoo Safari
 • Fokarium
 • Kajaki, rowery wodne, wędkowanie
 • Przejażdżki konno

Na terenie ośrodka znajduje się wspaniały hotel, w którym znajduje się kolejna dawka rozrywki:

 • Sale zabaw dla dzieci, kręgielnia
 • Wypożyczalnia rowerków biegowych, hulajnóg dla dzieci oraz rowerów dla dorosłych
 • Wypożyczalnia książek oraz gier planszowych
 • Basen i basenik dla dzieci, sauny oraz sala fitness
 • i wiele więcej
https://www.dolinacharlotty.pl/

Muzeum Chleba

Będąc miłośnikiem historii i dobrego pieczywa poświęć trochę czasu na zwiedzenie Muzeum Chleba w Ustce. Jest to miejsce, w którym zobaczysz ponad dwa tysiące imponujących zabytków ukazujących przyrządy, narzędzia oraz maszyny, które były wykorzystywane do wypieku pieczywa na przestrzeni lat. Muzeum cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów zatem warto wcześniej umówić się na zwiedzanie.

Po więcej informacji zapraszamy na prywatną stronę muzeum: http://www.muzeumchleba.pl/kontakt.html

Co warto zobaczyć w Ustce? Muzeum Chleba to dobry pomysł

Co warto zobaczyć w Ustce gdy pada deszcz?

Polskie wybrzeże nie rozpieszcza turystów idealną pogodą, zatem co robić w razie gdy nie ma pogody? Polecamy Ci atrakcje w zamkniętych pomieszczeniach takie jak:


Dziękujemy Ci za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się co warto zobaczyć w Ustce. Szukając zakwaterowania zobacz jakie noclegi w Ustce są wystawione w naszym portalu. Życzymy Ci miłego i udanego wypoczynku 💖