Co warto zobaczyć w Kołobrzegu, co robić w Kołobrzegu

Kołobrzeg jest jednym z większych i popularniejszych kurortów nad Morzem Bałtyckim. Z roku na rok przyjeżdżają tu tłumy turystów z Polski i zza granicy. Co takiego ma w sobie to miejsce? Co warto zobaczyć w Kołobrzegu – oto lista atrakcji które warto zobaczyć w Kołobrzegu i okolicy. Sprawdź!

Molo

Żelbetonowe Molo w Kołobrzegu znajduje się w Dzielnicy Uzdrowiskowej przy ulicy Mickiewicza. Pierwszą konstrukcję zbudowano w 1881 roku. Był to drewniany pomost w kształcie litery T o długości 100 metrów. Molo zniszczono podczas II wojny światowej, a następnie odbudowano w 1971 roku. Obecna konstrukcja ma długość 220m oraz 9m szerokości. W 2014 roku obiekt poddano renowacji podczas, której dodano ciekawe efekty świetlne.

Kołobrzeg co warto zobaczyć - Molo
Molo w Kołobrzegu

Latarnia Morska

Charakterystycznym budynkiem wyróżniającym się na tle miasta jest latarnia morska. Po raz pierwszy jej światło rozbłysło już w 1666 roku. W 1909 roku lekki budynek zastąpiono solidniejszą, ceglaną konstrukcją. Zasięg latarni wzrósł do 12 Mm, a światło znalazło się na wysokości 25 m n.p.m. W marcu 1945r budowle wysadzono w powietrze przez niemieckich żołnierzy podczas bitwy o Kołobrzeg. Latarnie Morską w Kołobrzegu odbudowano w nieco innym miejscu, wykorzystując pozostałe fundamenty forteczne. Latarnia została swego rodzaju symbolem zwycięstwa nad niemieckim najeźdźcą. Będąc w Kołobrzegu warto zobaczyć tę atrakcję.

Latarnia morska jest obiektem, który warto zobaczyć w Kołobrzegu

Port Morski

Jest to port handlowo-rybacki posiadający marinę jachtową i pasażerską. Z portu można wypłynąć na rejs wycieczkowy po morzu oraz na wyspę Bornholm. Warto wspomnieć, że turyści mogą tu kupić świeżo złowione ryby prosto od rybaków. Ciekawostką jest, że odbywa się tutaj największy połów dorsza w Polsce.

Widok z lotu ptaka na port morski w Kołobrzegu
Autorstwa Ja S

Muzeum Oręża Polskiego

Położone w pałacu Braunschweigów muzeum powstało w 1963 roku. Największą atrakcją jest wystawa główna „Dzieje Oręża Polskiego„, która zlokalizowana jest w budynku przy ulicy Emilii Gierczak 5. W muzeum podziwiać można różnego rodzaju oręż pochodzący z różnych epok oraz eksponaty związane z walką na morzu. Muzeum Oręża Polskiego posiada również największą w Polsce kolekcję mundurów. Ponadto turyści mogą podziwiać repliki czołgów, samolotów czy broń średniowieczną.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu z dziećmi - Muzeum Oręża Polskiego
Autorstwa Kapitel

Kołobrzeg – co warto zobaczyć z dziećmi. Fun Park Pomerania

Zastanawiasz się co warto zobaczyć w Kołobrzegu z dziećmi? Jednym z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w okolicach Kołobrzegu jest znajdujący się 14 km od miasta – Fun Park Pomerania. W parku czekają atrakcje dla dzieci i całej rodziny, które gwarantują doskonałą zabawę. Pomerania jest największym parkiem rozrywki w województwie zachodniopomorskim. Znajdują się tam liczne karuzele, wodny świat, mini Zoo i plac zabaw z dmuchańcami oraz wiele innych atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu z dziećmi - Fun Park Pomerania

Katedra

Kościół wybudowano w stylu gotyckim prawdopodobnie na początku XIV wieku. Niestety dokładna data nie jest znana. Po II wojnie światowej po katedrze zostały tylko ruiny, które planowano rozebrać jednak w 1957 roku przekazano go kościołowi katolickiemu i rozpoczęto odbudowę. Turystom udostępniono liczne krucyfiksy, średniowieczne świeczniki, trzy ołtarze z drewna z XV i XVI wieku, a także płaskorzeźbę „Ostatnia wieczerza”. Turyści mają również możliwość wejścia na wieżę budowli w celu zobaczenia pięknej panoramy miasta.

Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bazylika_konkatedralna

Muzeum 6D

Muzeum 6D to jedyne takie miejsce w Europie. Jest to miejsce w pełni interaktywne, w którym można dotykać eksponatów i nie trzeba dbać o zachowanie ciszy. Dodatkowo zwiedzający mogą doznać takich efektów jak mgła, zapach, wiatr czy ruchoma podłoga. Obiekt zajmuje 500m2 powierzchni, a ściany są pokryte ręcznie wykonanymi malowidłami związanymi z rybactwem, wykonanymi w technice w 3D, a ponadto zwiedzający noszą okulary 3D, aby spotęgować wrażenie. W muzeum poznamy również liczne historie i legendy, które zostaną w pamięci dzieci na długo.

Muzeum 6D

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu i okolicy – Sunrise Festival

Sunrise Festival to jeden z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej, który odbywa się w okolicy Kołobrzegu, wcześniej w amfiteatrze, a obecnie na terenie byłego lotniska w Podczelu. Festiwal muzyki elektronicznej rozpoczął swą historię w 2003 roku radując miłośników muzyki brzmieniem house i trance. Już od samego początku na festiwalu goszczono największe gwiazdy muzyki elektronicznej. Sunrise Festival jest tak popularny, że specjalnie na jego potrzeby stworzono miasteczko SunCity, czyli strefę mieszkalną dla uczestników festiwalu.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu i okolicy - Sunrise Festival

Ukryta kraina

Ukryta kraina to niezwykłe miejsce w Kołobrzegu gdzie wspólnie z dziećmi możemy spędzić czas bawiąc się i ucząc. Jest to interaktywna wystawa podczas, której za pomocą magicznej różdżki można ożywić i poznać magiczny świat. Różdżka, którą dostaje każdy uczestnik zabawy wchodzi w interakcje z przeróżnymi elementami wystawy. Dzięki niej można otworzyć tajemnicze wrota czy ożywić i poznać eksponaty.

Ukryta kraina to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi, które będą mogły poczuć się jak Harry Potter. Ukryta kraina jak sama nazwa wskazuje – jest ukryta, ale my wiemy jak ją znaleźć! Udaj się w okolice portu pasażerskiego w Kołobrzegu i odkryj krainę pełną magii.

Ukryta kraina to atrakcja, którą warto zobaczyć

Miasto Myszy

Miasto Myszy to miejsce, w którym zobaczysz ponad 500 uroczych gryzoni z różnych gatunków. Wbrew pozorom myszki i inne gryzonie to bardzo towarzyskie zwierzęta. Sam posiadam Koszatniczkę, która uwielbia „mizianie” po główce. Myszy to również bardzo inteligentne zwierzątka, które potrafią dostosować się do przeróżnych warunków.

Miasto Myszy to unikalna na skalę światową żywa wystawa, która stanowi wspaniałą atrakcję dla dzieci i dorosłych w Kołobrzegu, którą trzeba zobaczyć. Wystawa zlokalizowana jest w podziemiach Rezydencji Kapitańskiej, oddalonej o 50 metrów od Latarni Morskiej.

Niezwykły klimat dodaje aranżacja podziemnych korytarzy stylizowanych na sieć kanalizacyjną, która dodatkowo została pomalowana neonowymi farbami w celu przełamania mrocznego klimatu korytarzy.

Miasto Myszy w Kołobrzegu

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie co warto zobaczyć w Kołobrzegu i okolicy 🥰 Zobacz również tanie noclegi w Kołobrzegu.