Dom Rybaka we Władysławowie

  • Władysławowo, Hallera 19

Dom Rybaka we Władysławowie Kultura

Montignac, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Dom Rybaka - Władysławowo

Niewątpliwie wartym zobaczenia miejscem we Władysławowie jest słynny Dom Rybaka. Budynek składa się z czteropiętrowej części głównej i wieży, która posiada dwa tarasy widokowe. To właśnie one przyciągają do obiektu mnóstwo turystów. Jedna z nich wznosi się na ponad 60 metrów nad poziomem morza, druga natomiast na 45 metrów.

Warto wiedzieć, że atrakcja czynna jest przez cały rok, więc możliwe jest podziwianie pięknego Bałtyku w lecie, jak i zimą. Poza tym, z wieży bardzo dobrze prezentuje się cała panorama miasta, a nawet Półwysep Helski. Początkowo budynek wzniesiono z myślą o stworzeniu hotelu dla rybaków, stąd nazwa budynku.

Aktualnie budynek stanowi siedzibę Urzędu Miejskiego i znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Hallera. Oprócz podziwiania widoków z wieży, dla odwiedzających w budynku przygotowano wystawę sztuki kaszubskiej i wystawę fotograficzną. Jeśli chodzi o rękodzieło kaszubskie, zobaczyć można rzeźby Leona Golli, natomiast fotografie prezentują Władysławowo sprzed lat i obecnie.

Koszt wejścia to mniej więcej 12 do 15 zł. Obiekt czynny jest od 9:00 do 21:00 przez cały tydzień.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty we Władysławowie

Władysławowo - zobacz w okolicy