Poniemieckie bunkry w Mielnie

  • Mielno, 1 Maja

Poniemieckie bunkry w Mielnie Zabytki

fot. https://koszalin.atrakcje.pl/

Bunkry w Mielnie

Mielno jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowością nad morzem. Prócz pięknego morza i gorącego piasku, miejscowość do zaoferowania ma wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych. Poniemieckie bunkry to atrakcja turystyczna dla wszystkich wielbicieli historii oraz architektury.

Lokalizacja bunkrów w Mielnie

Poniemieckie bunkry mieszczą się przy ulicy 1 Maja, w lesie między plażą a drogą, która prowadzi w stronę Mielenka. Najlepiej dostać się na miejscem rowerem albo pieszo. 

Krótka historia poniemieckich bunkrów w Mielnie

Bunkry powstały w 1940 roku. Dwa bunkry są od siebie oddalone o dwieście metrów. Powstały, aby bronić wybrzeże oraz w celu magazynowania amunicji. Każdy z bunkrów posiada dwa okna, ściany o grubości pięćdziesięciu centymetrów oraz ma siedemdziesiąt siedem metrów kwadratowych. Dodatkowo jeden z bunkrów ma dobudówkę o niewielkich rozmiarach. Co ciekawe - nie ma śladu po żadnych drzwiach oraz włazach wejściowych.
W bunkrach do dzisiaj można odnaleźć niemieckie dokumenty oraz inne teksty. Prawdopodobnie bunkry były częścią większego kompleksu.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Mielnie

Mielno - zobacz w okolicy