Jezioro Jamno w Mielnie

  • Mielno

Jezioro Jamno w Mielnie Atrakcje naturalne

Joymaster, Public domain, via Wikimedia Commons

Jezioro Jamno - Mielno

Niewiele osób wie, że jezioro Jamno było niegdyś zatoką morską. Dziś oddzielone od morza mierzeją i połączone z nim Kanałem Jamneńskim, Jamno jest 9 w Polsce jeziorem pod względem powierzchni. Ogromne jezioro jest źródłem wielu rozrywek dla mieszkańców Mielna oraz odwiedzających.

Jezioro Jamno jest rajem dla amatorów wędkarstwa. W jeziorze występuje ponad 10 gatunków ryb, w tym między innymi leszcze, sandacze czy węgorze. Zezwolenie na wędkowanie w jeziorze można uzyskać w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Również wielbiciele sportów wodnych nie będą się nad jeziorem nudzić. Przy Jamnie funkcjonują liczne przystanie żeglarskie w tym kilkuhektarowa Przystań Jachtowa. Ponadto dostępne są tu wypożyczalnie sprzętu wodnego takiego jak motorówki, łodzie czy, dla tych nieżeglujących, rowery wodne. Bardzo popularny nad Jamnem jest również windsurfing.

Osobom szukających nad Jamnem relaksu, do gustu przypadnie oferta rejsów statkami turystycznymi "Mila", "Parostatek" i "Koszałek", które pływają się w sezonie letnim. 

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Mielnie

Mielno - zobacz w okolicy