Osada średniowieczna w Sławutowie

  • Władysławowo, Wejherowska 76, 84-100

Osada średniowieczna w Sławutowie Kultura

fot. https://slawutowo.pl/

Osada średniowieczna Sławutowo

Ciekawą atrakcją, która znajduje się w niewielkiej miejscowości Sławutowo, między Władysławowem, a Trójmiastem, jest Osada Słowiańska Sławutowo.

Na skraju Puszczy Darżlubskiej zrekonstruowano średniowieczny gród, który przenosi odwiedzających tysiąc lat wstecz, do przełomu IX-X wieku. Podczas zwiedzania turyści mają okazję zobaczyć osiem chat i podziwiać życie codzienne Słowian w tamtych czasach.

Odwiedzający poznają tajniki pracy średniowiecznego garncarza, zielarza, piekarza, tkaczki oraz kowala. W związku z tym, że celem Osady jest edukacja dzieci i dorosłych, na terenie grodu prowadzone są warsztaty z garncarstwa, tkactwa, filcowania, zdobnictwa w skórze, bursztynnictwa i pieczenia podpłomyków.

Zwiedzanie osady jest możliwe od kwietnia do października. Dla osób indywidualnych normalny bilet wstępu kosztuje 20zł, bilet ulgowy to koszt 15zł, natomiast dzieci do lat czterech mają wstęp wolny. Rodziny (dwoje dorosłych i maksymalnie trójka dzieci) zapłacą za wstęp 60zł za całą grupę. Natomiast, dla grup liczących więcej niż piętnaście osób, oferta cenowa ustalana jest indywidualnie.

Telefon: 604-148-233

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty we Władysławowie

Władysławowo - zobacz w okolicy