Co warto zobaczyć w Jarosławcu

Co warto zobaczyć w Jarosławcu? Najciekawsze atrakcje Jarosławiec

Marzysz o wypoczynku nad morzem w magicznym miejscu? Liczysz na to, że miło spędzisz czas, lecz nie wiesz, która nadmorska miejscowość będzie w stanie Ci to zapewnić? Koniecznie weź pod uwagę Jarosławiec. Co warto zobaczyć w Jarosławcu? Jakie są najciekawsze atrakcje tego miasta? Co robić i co zwiedzić? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

✅ Noclegi w Jarosławcu na Przymorzu.pl – Zarezerwuj bez pośredników i prowizji.

Jarosławiec – gdzie jest zlokalizowany?

Jarosławiec to wieś leżąca na Wybrzeżu Słowińskim i należąca do gminy Postomino. Jest przede wszystkim miejscowością turystyczną, ale również rybacką, gdyż leży nad Morzem Bałtyckim, a dokładniej mówiąc nad Przylądku Jarosławiec.

W pobliżu znajdują się takie miejscowości jak Darłowo, czy Wicko Morskie. Poza tym nieopodal Jarosławca leży również jezioro Wicko oraz uchodząca do morza rzeka Głównica. Jarosławiec otaczają lasy sosnowe oraz roślinność wydmowa, którą koniecznie trzeba zobaczyć.

Poniżej dowiesz się co warto zobaczyć w Jarosławcu oraz co robić, gdy doskwiera nuda lub pada deszcz. Zapraszamy do dalszej lektury.

Dlaczego warto wybrać Jarosławiec?

Powodów znajdzie się całkiem sporo, ale najważniejszy to oczywiście ogromna plaża, która zajmuje powierzchnię 50 tysięcy mkw. Co ciekawe jest to ogromna, sztuczna plaża, choć do jej stworzenia wykorzystano prawdziwy piasek. Nic więc dziwnego, że Jarosławiec często nazywany jest polskim Dubajem, ponieważ to największych tego typu obiekt w Europie. Oczywiście na plaży można zażywać kąpieli wodnych i słonecznych, a także korzystać z licznych atrakcji, których tutaj nie brakuje, szczególnie w szczycie sezony.

Co warto zobaczyć w Jarosławcu? Sprawdź co robić i co warto zwiedzić

Jednak Jarosławiec to nie tylko plaża, ale również wiele innych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Świetnym przykładem będzie Muzeum Bursztynu, które pomimo niewielkiej powierzchni, zachwyca niezwykłą scenerią prastarego lasu bursztynowego, czy podziemnej kopalni bursztynu. Wśród najciekawszych eksponatów na pewno warto wymienić bryłę bursztynu, która waży prawie 3 kg.

W Jarosławcu warto zobaczyć również najpiękniejszą latarnią morską, którą można zwiedzać w sezonie letnim. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wysoka, ceglana wieża, która dominuje nad Jarosławcem nie jest tylko atrakcją, ale również czynnie działającą latarnią morską, która w nocy wysyła strugi światła w stronę morza. Tuż pod latarnią znajduje się Pomnik Rybaka, który symbolizuje korzenie Jarosławca.

Na pewno warto też wspomnieć o Motylarni i Papugarni, w których można spotkać ogromne, nawet tropikalne okazy, czy o przystani rybackiej w Jarosławcu. Nawet w czasie niepogody nikt nie będzie miał tutaj powodów do narzekań, ponieważ czeka aquapark w Jarosławcu, czy kryty stok narciarski, który czynny jest przez cały rok.

Co warto zobaczyć w Jarosławcu i okolicy (w skrócie):

  • Polski Dubaj
  • Muzeum Bursztynu
  • Latarnia Morska i Pomnik Rybaka
  • Aquapark
  • Motylarnia i Papugarnia
  • Kryty stok narciarski
  • Przystań Rybacka
  • Klif

Najciekawsze atrakcje w Jarosławcu

Przyjrzyjmy się temu co warto zobaczyć w Jarosławcu według naszej opinii oraz co ciekawego można robić w tej miejscowości. Kolejność atrakcji jest losowa 😊

Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu jest stosunkowo świeżą atrakcją, bo zostało otwarte zaledwie w 2014 roku i na tle innych obiektów tego typu, zdecydowanie się wyróżnia. Można tu zobaczyć wystawę prastarego bursztynowego lasu, czy podziemnej kopalni bursztynu.

Ciekawym eksponatem muzeum jest ważąca prawie 3 kg bryła bursztynu oraz niebieski bursztyn bałtycki. Zdecydowanie jest to obowiązkowe miejsce do zobaczenia podczas pobytu w Jarosławcu.

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu
fot. www.muzeumbursztynu.pl

Latarnia Morska i Pomnik Rybaka

Jarosławiec posiada wysoką na 33 metry latarnię morską, która jest zaliczana do najładniejszych latarni nad Bałtykiem. Obiekt wybudowany w 1838 roku funkcjonuje do dziś jako aktywna latarnia oraz atrakcja dla turystów. Na placu wokół latarni znajduje się kolejna ciekawa atrakcja w Jarosławcu – Pomnik Rybaka, przy którym warto się zatrzymać podczas zwiedzania latarni. Pomnik jest symbolem rybackich korzeni Jarosławca.

Pomnik Rybaka w Jarosławcu
Pomnik Rybaka na tle Latarni Morskiej w Jarosławcu – fot. http://darlot.pl

Aquapark

Co robić w Jarosławcu, gdy pada deszcz? Odwiedź aquapark, który ma w ofercie mnóstwo basenów, zjeżdżalni wodnych, rwącą rzekę, basen ze sztuczną falą i wiele więcej. W ofercie tutejszego aquaparku znajdują się również usługi wellness, restauracje oraz bary, zatem jest to świetna atrakcja na cały dzień zabawy.

Aquapark jarosławiec
Aquapark w Jarosławcu – fot. https://www.facebook.com/aquaparkjaroslawiec

Motylarnia i Papugarnia

W Jarosławcu warto zobaczyć kolorowy świat motyli i papug, znajdujący się przy ulicy Spacerowej. Jest to miejsce gdzie można poznać setki gatunków egzotycznych owadów i ptaków. Dużym plusem tego miejsca jest fakt, że motyle i papugi żyją luzem, a wnętrze obiektu przypomina środowisko naturalne tych zwierząt.

Zobacz więcej na: Kraina Papug w Jarosławcu lub Kraina Motyli Jarosławiec.

Kraina Papug i Motyli w Jarosławcu

Kryty stok narciarski

Kolejną ciekawą atrakcją w Jarosławcu jest kryty stok narciarski dostępny przez cały rok. Ruchoma, sztuczna nawierzchnia umożliwia zimową zabawę nawet latem. Jest to również dobra okazja, aby doszlifować swoje umiejętności narciarskie przed sezonem zimowym.

Kryty stok narciarski Jarosławiec

Baza noclegowa

Jarosławiec zachwyca nie tylko malowniczymi widokami i licznymi atrakcjami, ale również bardzo dobrze rozbudowaną bazą noclegową. Domki w Jarosławcu dominują, aczkolwiek można znaleźć również wiele pokoi gościnnych czy ośrodków wczasowych, więc wystarczy dobrze się rozejrzeć, a szybko znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.


Mamy nadzieję, że dzięki nam już wiesz co warto zobaczyć w Jarosławcu oraz co robić, gdy doskwiera nuda.

Zarezerwuj nocleg nad morzem na Przymorzu.pl – Bez prowizji i pośredników.