Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie

  • Rowy, Czołpino 34, 76-214

Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie Kultura

Zenobia Miszewska, CC BY-SA 3.0 PL

Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego - Czołpino

W Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie odwiedzający mogą poznać bliżej środowisko naturalne oraz historię powstania parku narodowego. Muzeum mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku Osady Latarników, w którym można zwiedzać kilka wystaw tematycznych, z różnorodnymi eksponatami. Z uwagi na bliskość słynnej latarni morskiej w Czołpinie, jedna z wystaw jest poświęcona ratownictwu morskiemu oraz latarnictwu.

Warto zwiedzić muzeum z audio-przewodnikiem, który posiada dwa warianty narracji - jeden sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, zaś drugi dla pasjonatów, którzy chcą pogłębić wiedzę.

Muzeum jest nieczynne w poniedziałki oraz w dni świąteczne. Aby wejść do muzeum, należy uiścić opłatę pobieraną za wstęp do Słowińskiego Parku Narodowego. Bilet dla dorosłego kosztuje 10 zł, cena wejścia ulgowego to 5-7 zł, zaś bezpłatnie na teren obiektu mogą wejść między innymi dzieci do 7. roku życia. Budynek muzeum jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Godziny otwarcia:

Od maja do września, muzeum jest czynne w godzinach 9:00-17:00 od wtorku do niedzieli. Za to od października do kwietnia, godziny otwarcia muzeum to 10:00-14:00. W tym okresie muzeum jest czynne od wtorku do piątku i co drugą sobotę.

  • Wstęp: 5-10 zł

  • Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Rowy
    ✅ Szczególnie polecamy: Domki w Rowach

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Rowach

Rowy - zobacz w okolicy