Wieża widokowa Rowokół

  • Rowy, Smołdzino

Wieża widokowa Rowokół Atrakcje naturalne

photo by Mathiasrex, Maciej Szczepańczyk, CC BY-SA 3.0

Wieża widokowa Rowokół - Smołdzino

Będąc w okolicy Rowów warto udać się na wieżę widokową na wzgórzu Rowokół. Jest to wzgórze polodowcowe o niespotykanym w tych okolicach kształcie ściętego stożka i wysokości 115 m n.p.m - co sprawia, że jest najwyższym wypiętrzeniem w całym paśmie.

Święta Góra Słowińców - bo tak często nazywane jest wzgórze - była dawniej miejscem kultu pogan. Obecnie na wzgórzu stoi wieża widokowa o wysokości około 20m. Z tarasu na jej szczycie roztacza się widok na Słowiński Park Narodowy oraz sąsiadujące ze wzgórzem jezioro Gardno. Na wzgórzu znajdziemy również ścieżkę przyrodniczką z tablicami edukacyjnymi opisującymi historię obszaru.

Wieża jest czynna od maja do września. Poza sezonem (1.05 - 30.06 oraz 1.09 - 30.09) wieża widokowa jest otwarta w godzinach 10.00 - 16.00. W okresie wakacyjnym (1.07 - 31.08) na wieżę można wejść w godzinach 10.00 - 19.00.

Wspinaczka na wieżę nie jest możliwa przy złych warunkach pogodowych, dlatego pamiętajmy by przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody. Wejście będzie kosztowało nas 4zł za bilet normalny lub 2zł za bilet ulgowy. Na dole wzgórza znajdziemy parking.

Na wieżę wchodzi się po dosyć stromych stopniach, więc warto zarezerwować sobie trochę więcej czasu, szczególnie jeśli wybieramy się z dziećmi. Możemy być jednak pewni, że widok roztaczający się z wieży wynagrodzi ciężką wspinaczkę.

  • Wstęp: 2-4zł

  • Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Rowy
    ✅ Szczególnie polecamy: Domki w Rowach

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Rowach

Rowy - zobacz w okolicy