Plaża w Rowach

  • Rowy

Plaża w Rowach Atrakcje naturalne

Plaża Rowy

Plaża w Rowach stanowi magnes przyciągający turystów do tej uroczej miejscowości. Piaszczystą, szeroką na niemal 30 metrów plażę okalają porośnięte sosnowym lasem wydmy. Wpływająca do morza rzeka Łupawa dzieli ją na dwie części – wschodnią i zachodnią.

Kąpielisko Rowy Zachód zajmuje 400-metrowy odcinek wybrzeża. Można do niego dojść jednym z czterech wejść. Turyści częściej wybierają właśnie to kąpielisko, ze względu na jego bliskość do centrum miejscowości. Plaża wschodnia jest o połowę krótsza, jednak miejscami szersza. Prowadzi do niej jedno zejście, a niewątpliwym jej atutem jest brak tłumów. Nawet w szczycie sezonu znalezienie miejsca na plażowy relaks nie powinno tu stanowić problemu. Zejścia do wody są raczej piaszczyste, kamienie nie są zbyt liczne.

W sezonie, bezpieczeństwa wczasowiczów strzegą ratownicy. W pobliżu znajdują się toalety, a na samej plaży dostępne są przebieralnie. Istnieje możliwość wypożyczenia leżaków, parawanów czy parasoli. Zazwyczaj nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych – dmuchane zamki i zjeżdżalnie urozmaicają dzieciom plażowanie.
W pobliżu zejść z plaży znajdują się liczne bary, kawiarnie, restauracje i lodziarnie - w większości posiadające zewnętrzne ogródki.

Sprawdź domki w Rowach położone blisko plaży.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Rowy - zobacz w okolicy