Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie

  • Rowy, Parkowa 1

Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie Kultura

Muzeum Przyrodnicze Smołdzino

Muzeum Przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie to bardzo ciekawe miejsce, w którym można podziwiać ekosystemy parku narodowego, takie jak lasy, morze, jeziora czy wydmy i plaże. Niektóre okazy zwierząt niezwykle trudno spotkać w parku na żywo, dlatego obejrzenie ich w spreparowanych w gablotach może być dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy w zwiedzaniu uczestniczą także dzieci. Poza fauną i florą w Muzeum Przyrodniczym wyeksponowano między innymi naczynia czy narzędzia pochodzące z wykopalisk archeologicznych.

Dzisiejsze eksponaty niegdyś były akcesoriami służącymi ludności zamieszkującej tereny Pomorza. Oprócz filii w Smołdzinie Muzeum Przyrodnicze posiada dwie dodatkowe siedziby:

  • w Rowach
  • w Łebie-Rąbce.

Od maja do września Muzeum Przyrodnicze jest otwarte codziennie w godzinach 9.00-17.00. Zaś od października do kwietnia godziny otwarcia to 7.30-15.30, a dodatkowo muzeum jest wtedy nieczynne w weekendy. Ceny biletów to 4 zł za normalny i 2 zł za ulgowy. Muzeum można zwiedzać indywidualnie albo z przewodnikiem, po wcześniejszej rezerwacji.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Rowy - zobacz w okolicy