Słowiński Park Narodowy

  • Rowy, Parkowa 1

Słowiński Park Narodowy Atrakcje naturalne

AjriszZona, CC BY 3.0

Słowiński Park Narodowy, utworzony w 1967 roku, jest jednym z największych polskich parków narodowych. Jego walory przyrodnicze potwierdza wpisanie na listę światowych rezerwatów biosfery UNESCO.

Pomimo swojej wyjątkowej urody, park nie jest w dalszym ciągu zbyt tłumnie odwiedzany przez turystów, co sprawia, że staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla osób poszukujących spokoju, ciszy i relaksu na łonie przyrody. Do największych atutów tego obszaru należą z pewnością ruchome wydmy, przemieszczające się z prędkością nawet do 10 m rocznie!

Jeziora w Słowińskim Parku Narodowym

Na terenie Słowińskiego Parku Narodowego znajdują się cztery jeziora (Łebsko, Gardno Dołgie Małe i Wielkie), wzgórza morenowe z górującym nad okolicą Rowokołem  i torfowiska z niepowtarzalną florą i fauną.

Rośliny w Słowińskim Parku Narodowym

Znajdziemy tu nie tylko mikołajka nadmorskiego, uważanego za jedną z największych botanicznych atrakcji SPN, ale również rośliny nieco bardziej egzotyczne – storczyki czy rosiczki. W powietrzu królują ptaki, między innymi mewy, bataliony i bieliki. Wieczorami nietrudno dostrzec nietoperze. 

Słowiński Park Narodowy dla turystów

Teren parku udostępniony jest dla ruchu turystycznego przez cały rok. Po parkowych szlakach poruszać można się pieszo bądź rowerem. W wyznaczonych miejscach Parku dozwolone jest wędkowanie i uprawianie sportów wodnych.

Za wstęp do Słowińskiego Parku Narodowego (od maja do końca września) pobierana jest opłata.

Godziny otwarcia: od świtu do zmierzchu.
Bilety wstępu:

  • normalny 6,00 zł
  • ulgowy 3,00 zł

Opłaty nie obejmują dzieci do lat 7, mieszkańców okolicznych gmin, osób udających się do miejsc kultu religijnego czy na wyznaczone kąpieliska morskie, a także posiadaczy Kart Dużej Rodziny.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Rowach

Rowy - zobacz w okolicy