Port rybacki w Rowach

  • Rowy, Portowa 4

Port rybacki w Rowach Kultura

LoMit, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0

Port rybacki Rowy

Urokliwy port rybacki w Rowach istnieje w obecnej formie od roku 2004, choć jego historia sięga aż lat 70 XX wieku. Ulokowany jest na rzece Łupawie, a konkretnie w jej odcinku ujściowym od Gardna. Znajduje się między portem w Ustce (16 km morzem), a portem w Łebie (ok. 35 km morzem).

Przechadzając się po porcie, można podziwiać osiem lokalnych kutrów rybackich posiadających sygnaturę ROW, z których niekiedy prowadzona jest sprzedaż świeżych ryb - jest to jeden z nielicznych portów w Polsce, który wciąż kultywuje tę tradycję. Warto również wybrać się na rejs jednym z nich, np. statkiem pirackim Jaga!

Należy jednak pamiętać, że możliwość wejścia do portu przez łodzie i kutry jest uzależniona od warunków atmosferycznych -  po przekroczeniu siły wiatru  5°B nie jest to osiągalne. W 2016 roku port wzbogacił się o promenadę spacerową, umieszczoną na falochronie zachodnim, która od tego czasu przyciąga turystów malowniczymi widokami - port rybacki w Rowach to fantastyczne miejsce na wieczorny spacer dla całej rodziny.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Rowach

Rowy - zobacz w okolicy