Molo w Sopocie

  • Sopot

Molo w Sopocie Kultura

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Giant_hotel_sopot.jpg

Historia najsłynniejszego molo w Polsce sięga, aż 1827 roku, w którym wybudowano drewniany pomost o długości 31.5 metra. Miał służyć do pozyskiwana morskiej wody do Zakładu Kąpielowego.

W XIX wieku pomost został wydłużony do 150 metrów, a w 1910 r. mierzył już 315 m. W tym okresie pomost pełnił funkcję lokalnej przystani, a w miarę rozwoju uzdrowiska, przekształcony został w obiekt rekreacyjny, który pełni taką rolę do dnia dzisiejszego.

Sopot - Molo

Obecny kształ mola w Sopocie został zapoczątkowany w 1928 roku z racji największej przebudowy obiektu, zainicjowanej z okazji 25-lecia miasta i 100-lecia mola. W póżniejszych latach został również dobudowany port jachtowy. Jest to najdłuższe drewniane molo spacerowe w Europie, które obecnie ma długość 515 metrów.

Sopockie Molo stanowi dzisiaj wizytówkę tego miasta i jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia podczas pobytu w tej pięknej i bogatej w historię miejscowości. Oprócz możliwości podziwiania pięknych widoków, na miejscu można wypić kawę i porobić ciekawe zdjęcia.

Ciekawostką jest, że na omawianym molo powstało wiele filmów, seriali czy innych projektów kulturowych.

Wstęp na molo w Sopocie jest płatny, a poniższe ceny biletów mogą ulec zmianie.

Bilety:

  • Normalny: 8 zł
  • Ulgowy: 4 zł

Co warto zobaczyć w Sopocie? Sprawdź nasz artykuł.

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Sopocie

Sopot - zobacz w okolicy