Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu

  • Kołobrzeg, Waryńskiego 5

Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu Kultura

fot. http://muzeumbursztynu.kolobrzeg.pl/

Muzeum Bursztynu - Kołobrzeg

Bursztyn, zwany Złotem Północy stanowi wielki skarb Morza Bałtyckiego. W swej naturalnej formie od wieków pojawia się na plażach Bałtyku, jednak większość ludzi docenia piękno bursztynu dopiero po jego opracowaniu. Cudowne ozdoby, figury, magiczne amulety... Gdzie znaleźć wszystkie te skarby? W Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu.

Prawdziwi pasjonaci bursztynów stworzyli niezwykłe miejsce, w którym prezentują piękne okazy, wspaniałą bursztynową biżuterię i inne ozdoby, składające się na wyjątkową kolekcję. Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu to nie tylko miejsce, w którym podziwiać można eksponaty, ale także dowiedzieć się rozmaitych ciekawostek na temat bursztynów. W ofercie znaleźć można tak nietypową atrakcję jak zwiedzanie zakładu szlifierskiego z okresu średniowiecza, a także przyglądanie się pracy artysty, który pracuje nowoczesnymi metodami, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. W ramach wycieczki do Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu można również dokonać ciekawych zakupów w muzealnym sklepie.

Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu czynne jest w sezonie letnim (lipiec - wrzesień) w godzinach 9 - 19, po sezonie godziny otwarcia zmieniają się na 10 - 18. Dostępne są trzy rodzaje biletów, bilet ulgowy - 14 zł, bilet rodzinny - 16 zł, bilet normalny - 18 zł.

  • Wstęp: 14, 16, 18 zł
  • Strona atrakcji: http://muzeumbursztynu.kolobrzeg.pl/

  • Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Kołobrzeg
    ✅ Szczególnie polecamy: Wczasy w Kołobrzegu

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Kołobrzegu

Kołobrzeg - zobacz w okolicy