Latarnia Morska w Kołobrzegu

  • Kołobrzeg, Morska 1

Latarnia Morska w Kołobrzegu Zabytki

Arkadiusz Zarzecki, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Latarnia Morska - Kołobrzeg

Kołobrzeg to jeden z większych polskich nadmorskich kurortów. Bardzo charakterystycznym budynkiem wyróżniającym się na tle miasta jest latarnia morska. Po raz pierwszy jej światło rozbłysło już w 1666 roku, sygnalizując o wpłynięciu statku do portu. Wtedy jeszcze nie posiadała ona wieży, która została dobudowana dopiero w 1889. Niestety uległa ona zniszczeniu podczas II wojny światowej. Prace nad odbudową latarni rozpoczęły się już w 1947 roku. Zdecydowano jednak, że budynek stanie w innym miejscu, wykorzystując do tego powojenne fortyfikacje.

W roku 2001 Urząd Miasta Kołobrzeg dokonał gruntownego remontu obiektu, m.in wymieniając posadzkę, a także tworząc z jednej z sal tawernę. Wysokość wieży wynosi 26 m, co sprawia, że zasięg rzucanego z niej światła sięga aż na 29,6km!  Kolejną ciekawostką jest również fakt, że w 2005 roku jej wizerunek został umieszczony na rewersie okolicznościowej monety NBP.

Kołobrzeska latarnia jest udostępniona do zwiedzania przez cały rok. Będąc w Kołobrzegu, zdecydowanie nie możesz przegapić tej atrakcji!

Cennik:

  • Bilet normalny: 8 zł
  • Bilet ulgowy: 6 zł

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Kołobrzegu

Kołobrzeg - zobacz w okolicy