ORP Fala - Kołobrzeg

  • Kołobrzeg, Bałtycka 37

ORP Fala - Kołobrzeg Zabytki

fot. http://muzeum.kolobrzeg.pl/

ORP Fala

ORP Fala to ciekawa atrakcja turystyczna, zlokalizowana w Kołobrzeskim Skansenie Morskim przy ulicy Bałtyckiej 37 w Kołobrzegu. Ten okręt patrolowy projektu 912 powstał jako prototyp w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni w 1965 roku, natomiast służbę zakończył w 1996 roku. Był przeznaczony do sprawowania funkcji dozorowej na polskich wodach terytorialnych oraz śledzenia i niszczenia wrogich okrętów podwodnych.

Obecnie zwiedzając ten statek można obejrzeć na nim między innymi antenę sonaru MG-11M Tamir, makiety bomb głębinowych oraz uzbrojenie artyleryjskie. Pod pokładem udostępnione są kajuty oficerskie, okrętowa kuchnia i łazienka, a także maszynownia z silnikami, kabina nawigacyjna z radarem oraz główne i zapasowe stanowisko dowodzenia z kołem sterowym i telegrafami maszynowymi dwóch silników.

ORP Fala można obejrzeć od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-16.00 (w poniedziałki Skansen jest nieczynny). Opłata za wstęp na teren obiektu wynosi 20zł za osobę dorosłą oraz 15zł za dziecko powyżej 7 r.ż.; w sprzedaży dostępne są także bilety rodzinne.

  • Wstęp: 15-20 zł
  • Strona atrakcji: http://muzeum.kolobrzeg.pl/pl/muzeum/skansen-morski/orp-fala/

  • Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Kołobrzeg
    ✅ Szczególnie polecamy: Wczasy w Kołobrzegu

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Kołobrzegu

Kołobrzeg - zobacz w okolicy