Co warto zobaczyć w Dąbkach

Co warto zobaczyć w Dąbkach? – Najciekawsze atrakcje Dąbki

Szukasz dla siebie idealnego miejsca na wypoczynek nad Bałtykiem? Nie wiesz, na jakie miejsce się zdecydować? Koniecznie postaw na Dąbki, które mają bardzo wiele do zaoferowania! Co warto zobaczyć w Dąbkach? Jakie są najciekawsze atrakcje tej miejscowości? Co robić i co zwiedzić? Nasz tekst dostarczy Ci wielu przydatnych informacji.

Noclegi w Dąbkach na Przymorzu.pl – Zarezerwuj bez pośredników i prowizji.

Dąbki – położenie

Dąbki to wieś uzdrowiskowa, która leży w północno-zachodniej Polsce, a dokładnie mówiąc w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtycki oraz nad brzegiem jeziora Bukowa. Od samego Darłowa Dąbki dzieli zaledwie 7 km. Taka lokalizacja sprawia, ze mamy do czynienia z miejscem o wspaniałym mikroklimacie, który charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem oraz bogatym w jod morskie powietrze.

Dzięki temu Dąbki nadają się nie tylko na wczasy, ale również na to, aby podreperować swoje zdrowie, czy po prostu czerpać z dobroczynnych właściwości panującego tutaj klimatu. Poza tym Dąbki zachwycają również rozległym obszarem leśnym, czy brakiem przemysłu, więc to idealne miejsce na to, aby na chwilę zwolnić i miło spędzić czas.

Poniżej dowiesz się co warto zobaczyć w Dąbkach i co robić, gdy doskwiera nuda. Zapraszamy do dalszej lektury.

Co robić w Dąbkach? Zobacz najciekawsze atrakcje i ciekawe miejsca

Zatem co robić w Dąbkach i co warto zobaczyć? Na początek warto wspomnieć o samej plaży, która jest czysta, piaszczysta i szeroka. Zachęca do kąpieli morskich oraz do plażowania. Aby zapewnić wszystkim turystom bezpieczeństwo, w sezonie letnim są wyznaczone specjalne kąpieliska, które dodatkowo pilnowane są przez wykwalifikowanych ratowników. Dzięki temu można tutaj nie tylko miło spędzić czas bliskimi, ale również mieć pewność, że pobyt w Dąbkach będzie bezpieczny. Plaże łączy się z miejscowością pas niskich wydm, które porośnięte są sosną czarną i zwyczajną.

Co jeszcze można robić w Dąbkach i co warto zobaczyć? Wzdłuż brzegu morskiego ciągnie się promenada leśna i ma ona prawie 6 km długości, więc zdecydowanie to idealna opcja dla osób kochających spacery. Warto również wspomnieć, że to właśnie w Dąbkach na plaży cumują kutry rybackie, z których można nabyć świeżo złowione ryby. W sezonie letnim nie brakuje również licznych atrakcji dla dzieci, więc Dąbki to idealne miejsce nie tylko dla dorosłych, ale również dla rodzin z dziećmi.

Jakie są ciekawe miejsca w Dąbkach? Podczas wizyty w tej miejscowości na pewno warto udać się nad Jezioro Bukowe, w szczególności gdy kochamy sporty wodne. To właśnie w Bukowie działa przystań żeglarska, oferowane są rejsy wycieczkowe statkami, czy możliwość wypożyczenia sprzętu pływackiego. Dodatkowo działa tutaj szkoła windsurfingu, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Będąc w Dąbkach warto zobaczyć bunkry w Bobolinie, aquapark w Darłówku, czy nawet latarnie morskie, które zlokalizowane są w kilku sąsiednich miejscowościach, w tym na przykład w Darłowie, Jarosławcu, czy w Gąskach.

Co warto zobaczyć w Dąbkach i okolicy (w skrócie):

  • Szlaki turystyczne w Dąbkach
  • Aquapark Geovita
  • Przystań żeglarska
  • Jezioro Bukowe
  • Bunkry w Bobolinie
  • Family Park Balticlandia w Darłówku
  • Amfiteatr śmierci w Darłówku

Szlaki turystyczne

Będąc w Dąbkach warto zobaczyć Koszaliński Szlak Nadmorski o długości 30 km prowadzi od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko i kończy się w Wiciu. Szlak obejmuje obszar chronionego krajobrazu lasów i przymorskich jezior, które zapewniają klimatyczne widoki.

Szlak Rezerwatów o długości około 15 km prowadzi od Darłówka przez Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice. Na szlaku znajdują się różne pomniki przyrody oraz zamki w Darłówku i Kligu.

Szlak Wiatraków o długości około 13 km rozpoczyna się nieopodal Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, a kończy się w Wiciu. Na owym szlaku można podziwiać zabytki sakralne oraz elektrownie wiatrową w Cisowie, od której szlak wziął swoją nazwę.

Kolejną ciekawą i zarazem najdłuższą trasą jest Szlak Zabytków Średniowiecza (Szlak Cystersów) o długości, aż 100 km.

Nie wiesz co robić w Dąbkach? Podpowiadamy – Udaj się na spacer po wybranym szlaku turystycznym 😊

Przystań Żeglarska

Co jeszcze warto zobaczyć w Dąbkach? Udaj się na Przystań Żeglarską, aby porobić ciekawe zdjęcia, skorzystać z nauki windsurfingu lub wybrać się na wycieczkowy rejs. Przystań znajduje się na Jeziorze Bukowo, na którym również możesz skorzystać z rowerków wodnych.

Co warto zobaczyć w Dąbkach? - Przystań Żeglarska
fot. csw.gminadarlowo.pl

Aquapark Geovita

Co robić w Dąbkach, gdy pada deszcz lub plażowanie stało się nużące? Warto skorzystać z oferty Aquaparku Geovita, w którym znajduję się sporo usług SPA & Wellness.

Co robić w Dąbkach, gdy pada deszcz? Sprawdź Aquapark Geovita
CENTRUM ZDROWIA I REKREACJI GEOVITA W DĄBKACH – fot. geovita.pl

Baza noclegowa w Dąbkach

Dąbki zapewniają nie tylko liczne atrakcje i świetny klimat, ale również wiele miejsc na nocleg. Tutejsza baza noclegowa to przede wszystkim liczne domki w Dąbkach, pokoje i pensjonaty. Do wyboru czekają również liczne kwatery prywatne i ośrodki wczasowe. Tym samym każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i to w bardzo przystępnej cenie. Zachęcamy do dokładnego sprawdzenia ofert w naszym portalu i wybrania czegoś dla siebie.

Mamy nadzieję, że dzięki nam już wiesz co warto zobaczyć w Dąbkach i jakie są najciekawsze atrakcje w tej miejscowości.

Noclegi nad morzem na Przymorzu.pl – Bez prowizji i pośredników.