City break nad polskie morze? TAK!

City break nad polskie morze? TAK!

Obecnie zorganizowanie jakiejkolwiek podróży nie jest już żadnym problemem, dzięki czemu świat stoi otworem przed każdym z nas. Wiele osób zamiast zagranicznych podróży wybiera jednak wycieczkę nad polskie morze. Mowa tutaj zarówno o dłuższym urlopie nad Bałtykiem, ale coraz częściej także krótkich, kilkudniowych wypadach. Jak zorganizować taką wyprawę i na co zwrócić szczególną uwagę? Przekonajmy się o tym!

City break nad polskie morze?

Polskie morze ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, ale nie ma wątpliwości, że każdego roku przyciąga setki tysięcy, a nawet miliony turystów. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście latem, ale podróż nad Bałtyk ma też swój niepowtarzalny urok w pozostałe pory roku, w tym właśnie w okresie jesienno-zimowym. Wówczas podróżni wybierają się na wybrzeże nie na długi, kilkudniowy urlop, ale np. na weekendową wycieczkę krajoznawczą.

City Break – o czym dokładnie mowa?

City Break - o czym dokładnie mowa?

W tym kontekście na uwagę zasługują podróże w stylu tzw. city breaku, czyli kilkudniowych wycieczek, których celem jest aktywne spędzenie wolnego czasu w przestrzeni miejskiej, ale nie tylko. Najczęściej dotyczą one dużych europejskich miast, ale atrakcji nie brakuje też w tych mniejszych i nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie do nich pojechać. Pomysłów na spędzenie kilku dni nad polskim morzem jest mnóstwo i tak naprawdę tylko od nas zależy to, na co się zdecydujemy. City break nad Bałtykiem to świetna okazja do tego, aby oderwać się od codziennych spraw, zarówno tych prywatnych, jak i zawodowych, oczyścić umysł, a jednocześnie zobaczyć wiele niesamowitych miejsc.

Krótka wycieczka nad polskie morze – co zobaczyć?

Krótka wycieczka nad polskie morze - co zobaczyć?

W tym miejscu nie pozostaje nic innego, jak przyjrzeć się bliżej kilku propozycjom, które są warte uwagi. Dla wielu ikoną polskiego wybrzeża jest Trójmiasto na czele z Gdańskiem. Wśród największych atrakcji można wymienić oczywiście teren starego miasta, fontannę Neptuna, Europejskie Centrum Solidarności, Bramę Żuraw, Bazylikę Mariacką, Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte, a po wszystkim można pójść na spacer do Parku Oliwskiego. City break można zaplanować również w Sopocie, Jastrzębiej Górze czy Mielnie. Interesującym kierunkiem podróży jest też oczywiście Hel, gdzie atrakcją samą w sobie jest latarnia morska, Muzeum Obrony Wybrzeża, Kopiec Kaszubów, Park Wydmowy czy Fokarium Stacji Morskiej.

Jak zorganizować tani urlop nad Bałtykiem?

Każdą tego rodzaju podróż, niezależnie od tego, czy wybieramy się solo czy też większą grupą, należy zaplanować z wyprzedzeniem. Dzięki temu możemy liczyć na większy wybór noclegów i to w niższych cenach. Jako środek transportu można wybrać samolot, co jest najbezpieczniejszą i najszybszą opcją. Tym bardziej, że za pomocą takich platform jak eSky.pl można znaleźć tanie loty, a jednocześnie zarezerwować nocleg, liczne atrakcje, a nawet wypożyczyć samochód czy kupić ubezpieczenie podróżne. Najlepsze tanie loty z Katowic, Krakowa, Wrocławia i pozostałych polskich lotnisk można zarezerwować z poziomu jednego konta, za pomocą zaledwie kilku kliknięć i zapłacić od razu albo skorzystać z możliwości elastycznej płatności ratalnej lub odroczonej. Wiele atrakcyjnych ofert lotniczych ograniczonych czasowo można znaleźć w specjalnej zakładce “Okazje”, która jest stale aktualizowana i dostosowywana do potrzeb podróżnych.