Wczasy bez tłumów. Zobacz 5 miejscowości nad morzem

Wczasy bez tłumów nad morzem? Zobacz 5 mniej popularnych miejscowości

Pragniesz wypocząć nad Morzem Bałtyckim, ale zniechęcają Cię zatłoczone plaże? Zobacz 5 mniej popularnych miejscowości idealnych na wczasy nad morzem bez tłumów, w których będziesz delektować się szumem fal.

Wicie

Wicie to niewielka miejscowość znajdująca się na obszarze chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Niegdyś niewielka wieś chłopska i rybacka, a dziś idealny cel podróży dla ludzi szukających wczasów bez tłumów. Miłośnicy wędkarstwa na pewno docenią fakt, że w pobliżu znajduje się jezioro Kopań. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się domki w Wiciu.

Atrakcje:

 • Jazda konna w okolicznych stajniach
 • Aquapark w Jarosławcu (6km)
 • Wycieczka statkiem pirackim w Darłówku (15km)
 • Dolina Charlotty (40km)
 • Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie (15km)
 • Trasy rowerowe, turystyczne i sporty wodne

Rusinowo

Jeśli lubisz spacerować nadmorskimi lasami to Rusinowo jest miejscowością dla Ciebie. Plaża oddzielona pasem leśnym jest szeroka i piaszczysta, bez nadmiernej ilości kamieni. W najwyższym punkcie wioski znajduje się neogotycki kościół, czyli atrakcja dla miłośników sztuki i historii. Noclegi w Rusinowie to w większości domki wypoczynkowe.

Poszukując noclegu na wakacje bez tłumów nad Morzem Bałtyckim, zapoznaj się z ofertami w naszym portalu.
Jedną z atrakcji Rusinowa jest Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie Źródło: pl.wikipedia.org

Lubiatowo

Dawniej osada rolnicza, a dziś miejscowość letniskowa, polecana fanom agroturystyki. Lubiatowo położone jest na Nadmorskim Obszarze Chronionego Krajobrazu, a przez miejscowość przepływa struga Lubiatówka. W 2009 roku liczba ludności nie przekraczała więcej niż 200 osób co potwierdza, że jest to mały kurort nadmorski przyjazny ludziom chcącym wyjechać na wczasy bez tłumów nad Bałtykiem. Chcesz wybrać się na wakacje w Lubiatowie i poszukujesz atrakcji w tej miejscowości? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Atrakcje turystyczne w Lubiatowie:

 • Zespół dworsko-folwarczny, obejmujący dwór i dwa budynki gospodarcze z końca XIX wieku oraz park.
 • Rowerowe i piesze szlaki turystyczne.
 • Cmentarz ewangelicki
 • Kurhany w pobliżu Leśniczówki „Szklana Huta”.
 • pomniki przyrody w parku urzędu morskiego.
Brzeg morski Lubiatowa, miejscowości idealnej na wczasy bez tłumów
Brzeg morski koło Lubiatowa. Źródło: pl.wikipedia.org

Chłopy

Nadmorska wieś letniskowa, położona pomiędzy Sarbinowem, a Mielnem. Jedną z głównych atrakcji jest przystań rybacka, gdzie kutry wciągane są na brzeg, a rybacy sprzedają świeże ryby w boksach rybackich. Fanów kinematografii powinien zainteresować fakt, że kręcono tu zdjęcia do filmów „Oda do radości” oraz „Miłość na wybiegu”.

Wybierając wakacje bez tłumów nad morzem warto zwrócić uwagę na atrakcyjne oferty domków w Chłopach.

Molo w Chłopach wybudowane w 2015 roku
Molo w Chłopach wybudowane w 2015 roku. Źródło: pl.wikipedia.org
Domki nad morzem – sprawdź atrakcyjne oferty i rezerwuj taniej bez pośredników.

Gąski

Gąski znajdują się w obrębie obszaru chronionego krajobrazu „Koszaliński Pas Nadmorski„. Mała wieś letniskowa położona w gminie Mielno, przyciąga do siebie turystów pragnących wypoczynku w ciszy i spokoju. Centrum miejscowości znajduje się około 1km od brzegu morza. W Gąskach znajduje się druga co do wielkości latarnia morska w Polsce o wysokości 51,2 m. Oprócz latarni warto zobaczyć neoklasycystyczny Pałac Morski w otoczeniu pięknego zabytkowego parku.

Jest to kolejna miejscowość, w której królują domki letniskowe. Oferty tanich domków w Gąskach znajdziesz na naszej stronie. Wiele z nich jest położone nawet 50 metrów od plaży co jest ogromnym atutem.

Pragniesz wypoczynku w ciszy i spokoju, a jednocześnie chcesz pozwiedzać? Zobacz latarnię morską w Gąskach
Druga największa latarnia w Polsce położona w Gąskach. Źródlo: pl.wikipedia.org