Co warto zobaczyć w Ustroniu Morskim, Co robić w Ustroniu Morskim?

Co robić w Ustroniu Morskim kiedy znudzi Cię plażowanie? Podpowiemy Ci co warto zobaczyć w Ustroniu Morskim i co robić gdy doskwiera nuda.

Ustronie Morskie to lubiana i popularna wieś letniskowa nad morzem, zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim, a dokładnie pomiędzy Kołobrzegiem, a Koszalinem. Miejscowość posiada piękną plażę oraz przystań morską. W niewielkiej odległości od centrum, znajdują się umocnienia wojskowe z okresu PRL.

Zobacz kilka naszych propozycji atrakcji, które mogą Cię zainteresować 🔥

Stare Dęby w Ustroniu Morskim

W gminie Ustronie Morskie, co dla wielu może być zaskakujące, znajduje się najstarszy dąb w PolsceBolesław. Liczy już 800 lat i jest o 100 lat starszy od dębu Bartek. Tuż obok rośnie dąb Warcisław (640 lat).

Trasy rowerowe

Przez Ustronie przebiega Międzynarodowa Trasa Rowerowa nr 10, prowadząca wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego co sprawia ogromne wrażenie na entuzjastach przejażdżek rowerowych.

Co robić w Ustroniu Morskim? Wybierz się na szlak turystyczny!

Rowerowy Szlak Turystyczny mierzący 23 kilometry, prowadzi nas przez najważniejsze atrakcje w Ustroniu Morskim. Na szlaku możesz zatrzymać się w popularnym barze, który serwuję świeżą rybę przyrządzaną na 100 sposobów!. Po drodze możesz zobaczyć również kościół z XV wieku, budowlę stylizowaną na zamek krzyżacki, wiele pomników przyrody oraz pozostałości po pałacyku.

Wybierając się na wczasy, warto zadbać o miejsce do wypoczynku po udanej wycieczce rowerowej. Noclegi w Ustroniu Morskim znajdziesz na naszej stronie. Zapewniamy bezpośredni kontakt z właścicielami oraz atrakcyjne ceny.

Trasy turystyczne w Ustroniu Morskim
Fot. ustronie-morskie.pl

Western Park

Western Park to miejsce o charakterze rozrywkowo – edukacyjnym, które jest popularną atrakcją dla rodziców z dziećmi. Park umożliwia zdobycie unikalnej wiedzy o plemionach Indian oraz o trudnościach pierwszych osadników na Dzikim Zachodzie.

Można tutaj zobaczyć namioty indiańskie (tipi), stroje i narzędzia Indian oraz kowbojów, które były używane każdego dnia, a wszystko to jest przedstawiane oraz szczegółowo opisywane przez przewodników. Warto tutaj zaznaczyć, że wspaniałego klimatu tego miejsca, dopełnia obsługa, która jest ubrana w indiańskie oraz kowbojskie stroje – po prostu świetna atrakcja dla dzieci.

Oprócz tego na terenie parku są organizowane różne gry i zabawy.

Wieża widokowa Sky-Park

W pobliżu Ustronia znajduje się wieża widokowa z tarasem na wysokości 89,9m nad poziomem morza. Jest to najwyższa wieża widokowa w naszym kraju. Widok z takiej wysokości na nadmorskie kurorty i pływające statki to wspomnienie, które zostanie z Tobą na lata.

Skansen chleba

Jest to budynek stylizowany na XIX-wieczną chatę, w której można zasmakować staropolskich potraw w klimatycznym miejscu. Dodatkową atrakcją jest możliwość upieczenia własnego chleba w tradycyjnym piecu, a poza tym można skorzystać z prelekcji na temat młynarstwa i piekarnictwa.

Skansen chleba w Ustroniu Morskim
Fot. ustronie-morskie.pl

To tylko kilka propozycji co warto zobaczyć oraz co robić w Ustroniu Morskim. Szukając noclegu skorzystaj z naszego portalu. W szczególności polecamy domki w Ustroniu Morskim.