Zamek Ksiażąt Pomorskich

  • Darłowo, Zamkowa 4

Zamek Ksiażąt Pomorskich Zabytki

Kapitel, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Zamek został wzniesiony na rządanie Bogusława V w II poł. XIV w. Jego budowa zajęła 20 lat, a sam zamek prezentował się na tyle dobrze, że dostał miano Zamku Książąt Pomorskich.

Zamek przez lata był rozbudowywany przez swoch kolejnych właścicieli, lecz pierwotnie był on na planie kwadratu z wysoką na 23 metry wieżą obronną. Kolejni książęta rozbudowali zamek o dodatkowe skrzydła, które znacząco powiększyły przestrzeń dworu. W 1929 roku rozpoczęto prace, które miały przygotować zabytek do pełnienia funkcji muzeum. Bez konsultacji z historykami i badań archeologicznych dokonano remontu i niewielkiej przebudowy. II Wojna Światowa była dla zamku łaskawa i nie uszkodziła go w znaczącym stopniu, a po jej zakończeniu, z pomocą archeologów i konserwatorów zabytków wykonano remont zaniedbanego zamku.

W dzisiejszym muzeum, zwiedzający turyści mogą podziwiać zabytki sztuki ludowej, rzeźby, sztukę sakralną jak i masę innych eksponatów. Sam zamek jest przepięknym zabytkiem, który zapewni ci niesamowity klimat.

Więcej informacji jak cennik i godziny otwarcia, znajdziesz na prywatnej stronie obiektu.

 

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Darłowie

Darłowo - zobacz w okolicy