Fort Gerharda w Świnoujściu

  • Świnoujście, Ku Morzu 5

Fort Gerharda w Świnoujściu Zabytki

fot. http://fort-gerharda.pl/

Fort Gerharda - Świnoujście

Świnoujście to miasto wyjątkowe do zwiedzania nie tylko ze względu na obecność Morza Bałtyckiego i Zalewu Szczecińskiego, ale również na architekturę. Do najcenniejszych jej okazów należy Fort Gerharda.

To jedna z najciekawszych fortyfikacji pruskich w Polsce. Jej budowę rozpoczęto w 1848 roku. Od 2011 roku miejsce to zostało udostępnione zwiedzającym. Jednym z najciekawszych zbiorów muzealnych stanowi kolekcja militariów. To okazja do połączenia rozrywki ze zdobywaniem wiedzy historycznej. W zbiorach pojawiają się co jakiś czas nowe eksponaty, a już na ten moment jest ich znacznie powyżej 3000, a całość jest zgrupowana w 5. wystawach. Fort daje okazję do zapoznania się z historią wojny i fortu, ale samo Świnoujście jest wyjątkowo zaakcentowane (wystawa "Historia Świnoujścia").

Godziny otwarcia różnią się w zależności od okresu roku. Od 1 października do 30 kwietnia zwiedzać można codziennie od 10:00 do 16:00. Bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 15 zł. Zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca można połączyć z Podziemnym Miastem. Bilet łączony kosztuje wtedy 35 zł (normalny) lub 25 zł (ulgowy).

  • Wstęp: 15-20 zł
  • Strona atrakcji: http://www.fort-gerharda.pl/

  • Zarezerwuj sprawdzone noclegi bez pośredników!

  • ✅ Zobacz wszystkie oferty: Noclegi Świnoujście
    ✅ Szczególnie polecamy: Wczasy w Świnoujściu

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Świnoujściu

Świnoujście - zobacz w okolicy