Wyjątkowe kąpieliska i plaża w Dziwnowie

  • Dziwnów

Wyjątkowe kąpieliska i plaża w Dziwnowie Atrakcje naturalne

fot. https://www.pexels.com/pl-pl/@nastyasensei-66707

Kąpieliska w Dziwnowie

Co roku tłumy spragnionych letniego wypoczynku turystów odwiedzają Dziwnów, zachwycając się pięknymi kąpieliskami i plażą. Wyjątkowe, wyróżniające się poziomem czystości wśród plaż nad Bałtykiem, posiadają certyfikat Błękitnej Flagi (co oznacza, że spełniają rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa, czystości, zrównoważonej turystyki wodnej).

Kąpieliska i plaża w Dziwnowie to świetny wybór na spędzanie wolnego czasu zarówno dla miłośników błogiego lenistwa, jak i osób kochających wodne szaleństwa. Cudowna, szeroka plaża ze złocistym, czystym piaskiem skradnie serca dzieci i rodziców, a ich bezpieczeństwa podczas morskich kąpieli dopilnują wykwalifikowani ratownicy. W Dziwnowie znaleźć można bez problemu wypożyczalnie plażowe oferujące rozmaite sprzęty wodne. 

Na plażach gminy Dziwnów wyznaczono aż 8 strzeżonych kąpielisk (Międzywodzie, Dziwnówek, Łukęcin Bajkowa, Łukęcin Spacerowa, Dziwnów, Dziwnów Przymorze, Dziwnów Spadochroniarzy Polskich, Dziwnów Słoneczne). Najdłuższą linię brzegową podziwiać można udając się nad Kąpielisko Międzywodzie - to aż 600 metrów! Niewiele krótszą linią brzegową (500 m) pochwalić może się Kąpielisko Dziwnów i Kąpielisko Dziwnówek (400 m). Długość linii brzegowej pozostałych kąpielisk w gminie wynosi 100 m. W okresie wakacyjnym, czyli od 15 czerwca do 31 sierpnia w godzinach 9.00-17.00 każdego z 8 kąpielisk strzegą ratownicy.

Dziwnów to fantastyczne miejsce na wakacje dla całej rodziny. Urokliwe kąpieliska, przepiękna plaża, a do tego promenada spacerowo-widokowa, która sprawi, że każdy spacer stanie się wyjątkową atrakcją. Czego chcieć więcej? 

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Dziwnowie

Dziwnów - zobacz w okolicy