Wpływ pozycjonowania na skuteczność reklamy

Wpływ pozycjonowania na skuteczność reklamy

Jaki wpływ ma pozycjonowanie na skuteczność reklamy? Czy dodatkowe formy reklamy wpłyną na zainteresowanie obiektem? W tym artykule pokaże Ci  w jaki sposób pozycje w serwisie przekładają się na wzrost zainteresowania i czy inwestycja w dodatkową reklamę jest opłacalna.

Statystyki

Na potrzeby artykułu przeanalizowałem 3 obiekty o podobnym standardzie, cenniku i lokalizacji.

Obiekt #1 korzysta z dodatkowych form reklamy takich jak pozycjonowanie punktami czy gwarantowana pozycja na liście miejscowości. Obiekty #2 i #3 nie korzystają z dodatkowej reklamy i wyświetlają się na listach poniżej obiektów pozycjonujących się.

Bezpośrednie wyświetlenia oferty

Bezpośrednie wyświetlenia oferty

Zapytania o nocleg poprzez formularz kontaktowy

Zapytania o nocleg poprzez formularz

Wyświetlenia telefonu

Wyświetlenia telefonu

Czy opłaca się inwestować w dodatkową reklamę?

Jak widać na powyższych wykresach skuteczność reklamy obiektu, który korzysta z pozycjonowania jest znacznie wyższa od obiektów korzystających ze standardowej reklamy.

Koszt punktu pozycjonującego w serwisie Przymorzu.pl wynosi 1 zł brutto, a pozycjonowanie można uruchomić w interesującym nas terminie. Dzięki pozycjonowaniu, przy niewielkim koszcie, możesz znacznie uskutecznić reklamę swojego obiektu w naszym serwisie.

Zatem, czy inwestycja w dodatkowe formy reklamy jest opłacalna? TAK!

Korzystając z pozycjonowania oferty, masz wpływ na jakiej pozycji wyświetla się Twój obiekt. Obiekty bez włączonego pozycjonowania wyświetlają się rotacyjnie z innymi obiektami wśród wykupionego pakietu.

Aktualne pozycje Twojej oferty możesz sprawdzić po zalogowaniu do Panelu Klienta. Tam też sprawdzisz aktualnie obowiązujące stawki.

Inne dodatkowe formy reklamy

W naszym portalu oprócz pozycjonowania przygotowaliśmy dla Ciebie inne formy dodatkowej reklamy:

  • Pozycja gwarantowana „Premium” – Reklamuj swój obiekt na pozycji „premium” zawsze na pierwszej stronie miejscowości bez walki o pozycję i ciągłe sprawdzanie pozycji! Twoja oferta noclegowa przez cały rok będzie wyświetlana (bez rotacji) na ustalonej, wysokiej pozycji.
  • Moduł „Noclegi warte polecenia” – Reklamuj swój obiekt na stronie głównej oraz na wszystkich stronach wyszukiwania!
  • Moduł „Promowane nad morzem”
  • Moduł „Polecane noclegi nad morzem”

Dowiedz się więcej o dodatkowych formach reklamy: https://www.przymorzu.pl/reklama-w-serwisie