Co warto zobaczyć w Grzybowie oraz co robić gdy doskwiera nuda

Co Warto Zobaczyć w Grzybowie – Co Robić Gdy Doskwiera Nuda?

Grzybowo to malownicza miejscowość nadmorska, która położona jest na terenie województwa zachodniopomorskiego. Choć jest to małe miasteczko, to jednak oferuje wiele atrakcji i ciekawych miejsc do odwiedzenia. W tym artykule odpowiem Ci na pytanie co warto zobaczyć w Grzybowie oraz podpowiem co robić w Grzybowie gdy doskwiera nuda.

Zaczynajmy 😊

Co warto zobaczyć w Grzybowie? Lista TOP 4 miejsc, które warto zobaczyć

Na początek przedstawię Ci listę TOP 4 miejsc, które warto zobaczyć w Grzybowie. Będą to zarówno atrakcje przyrodnicze, jak i kulturowe, które na pewno uprzyjemnią Ci pobyt w tej miejscowości. Atra

1. Plaża

Największą atrakcją Grzybowa jest oczywiście jego piękna i szeroka plaża. Wspaniałe widoki, złote piaski i czyste wody morza przyciągają co roku tysiące turystów.

Dojście do plaży prowadzi przez piękny, sosnowy las rosnący nawet na wydmach. Zapewnia to miłe dojście na plażę oraz niesamowity klimat.

Ciekawostką jest, że plaża w Grzybowie jest nieco bardziej wcięta w ląd co tworzy zatokę, szeroką na około 7km. Dzięki temu woda jest tutaj nieco cieplejsza niż w innych miejscach polskiego wybrzeża.

2. Latarnia morska

Jeśli planujesz pobyt w Grzybowie, koniecznie wybierz się na wycieczkę do latarni morskiej w pobliskim Kołobrzegu. Znajdująca się na północno-wschodnim krańcu portu, latarnia jest jednym z najważniejszych punktów orientacyjnych dla żeglarzy na Morzu Bałtyckim. To również idealne miejsce na relaksujący spacer i podziwianie widoków na morze oraz panoramę miasta Kołobrzeg.

Na szczycie latarni wysokiej na 33 metry, znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Latarnia morska w Kołobrzegu to z pewnością miejsce, które warto zobaczyć podczas pobytu w Grzybowie.

Latarnia morska w Kołobrzegu
fot. Arkadiusz Zarzecki, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

3. Muzeum Oręża Polskiego

Kolejną atrakcją, którą warto zobaczyć będąc w Grzybowie jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. To fascynujące miejsce pełne historii polskiej wojskowości, z pewnością zainteresuje nie tylko młodych chłopców, ale również osoby pasjonujące się historią.

W muzeum można zobaczyć kolekcję broni białej i palnej, historyczne mundury oraz oporządzenie wojskowe. Warto także zobaczyć replikę słynnej maszyny szyfrującej „Enigmy”. To idealne miejsce dla miłośników militariów oraz osób, które chcą zgłębić historię Polski.

Przy okazji warto odwiedzić miejsce o podobnej tematyce, którym jest Bastion Panzer. Znajduje się tam centrum wojskowości, które może pochwalić się sporą kolekcją sprzętu pancernego.

Muzeum Oręża Polskiego
fot. https://www.facebook.com/muzeumorezapolskiegokolobrzeg

4. Ogrody Hortulus Spectabilis

Warto wybrać się na nieco dłuższą wycieczkę do Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Podobnie jak w Grzybowie, gdzie warto zobaczyć malowniczą zatokę i piękną plażę, w Ogrodach Hortulus znajdziesz przepiękne miejsce, które z pewnością oczaruje każdego miłośnika natury.

Można tu podziwiać różnorodne rośliny, kwiaty, drzewa i krzewy. Ogrody są podzielone na kilka stref, w tym na ogrody ziołowe, ogrody wodne i różane. Jest tu również ogromny labirynt i wiele innych atrakcji dla całej rodziny.

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy to idealne miejsce, by zrelaksować się w otoczeniu pięknej zieleni i spędzić czas w gronie najbliższych. Zdecydowanie warto dodać tę atrakcję do swojej listy „co warto zobaczyć w Grzybowie i okolicy”.

fot. https://hortulus.com.pl

Co robić w Grzybowie gdy doskwiera nuda?

Grzybowo to świetne miejsce jako baza wypadowa, ponieważ oferuje komfortowe noclegi w bardzo atrakcyjnej cenie. Choć w samym Grzybowie nie ma zbyt wiele atrakcji poza plażowaniem i spacerowaniem, to jest to dobre miejsce wypadowe, szczególnie ze względu na pobliskie Dźwirzyno czy Kołobrzeg, gdzie można znaleźć wiele ciekawych atrakcji.

Zatem co robić w Grzybowie kiedy zaczyna doskwierać nuda? Możesz wybrać się do Kołobrzegu i przy okazji zwiedzania wyżej wymienionych miejsc, odwiedzić również park rozrywki „Dziki Zachód”.

Czym jest park „Dziki Zachód”? Jest to największy obiekt tego typu w województwie, działający już od ponad 20 lat. Znajdziesz tu imitację westernowego świata, który jest podzielony na strefy tematyczne. Świetne miejsce do odwiedzenia z mniejszymi dziećmi.

Następnie możesz wybrać się na wycieczkowy rejs okrętem torpedowym, który zaczyna się w okolicy latarni. Dobrym pomysłem na zabicie nudy będzie park linowy. Jest to dobra zabawa na świeżym powietrzu, dla całej rodziny.

Warto też odwiedzić różne muzea, których jest całkiem sporo w samym Kołobrzegu jak i Dźwirzynie.


Podsumowanie

Podsumowując, choć Grzybowo nie obfituje w wiele atrakcji turystycznych, to warto odwiedzić to miejsce, aby wypocząć i zrelaksować się na plaży w otoczeniu pięknych lasów, z widokiem na Zatokę Grzybowską.

Co warto zobaczyć w Grzybowie? Przede wszystkim warto wybrać się na plażę, która słynie z pięknych widoków i czystej wody albo udać się na spacer. W okolicy warto także odwiedzić pobliskie miejscowości, takie jak Dźwirzyno czy Kołobrzeg, gdzie można znaleźć mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych.

Jeśli chodzi o noclegi w Grzybowie to znajduje się tu wiele komfortowych i atrakcyjnych cenowo miejsc. Apartamenty w Grzybowie to najliczniejsza i najchętniej wybierana kategoria ale znajdują się tu również domki letniskowe.

Niezależnie od wybranego miejsca noclegowego, Grzybowo to doskonała baza wypadowa na letni wypoczynek nad morzem.

Atrakcje w Grzybowie szczegółowo opisaliśmy na naszej stronie.

Zdjęcie artykułu pochodzi z oferty noclegowej obiektu ATLANTIS Dom Wczasowy w Grzybowie