Co Warto Zobaczyć w Ustroniu Morskim? – Najciekawsze Atrakcje

Wybierasz się na wczasy nad morzem i nie wiesz, na którą miejscowość nadmorską się zdecydować? W takim razie mamy dla Ciebie propozycję, ponieważ Ustronie Morskie idealnie nadaję się zarówno na krótki wypad, jak i na dłuższy pobyt. Dlaczego Twój wybór powinien paść akurat tę miejscowość? Co warto zobaczyć w Ustroniu Morskim? Jakie są najciekawsze atrakcje tej miejscowości? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Ustronie Morskie – gdzie się znajduje?

Ustronie Morskie to miejscowość typowo letniskowa w województwie zachodniopomorskim. Położona jest nad Zatoką Pomorską na Wybrzeżu Słowińskim, a dokładniej mówiąc między Kołobrzegiem, a Koszalinem. Ustronie Morskie do końca XIX wieku było wsią rybacką, lecz na przestrzeni lat zaczęły tutaj powstawać sanatoria oraz liczne kąpieliska. Dzięki temu miejscowość nabrała zupełnie innego charakteru i teraz jest typowo turystycznym regionem, który zapewnia idealne warunki do wypoczynku.

Chcesz poznać najciekawsze atrakcje Ustronia Morskiego, które warto zobaczyć? Zatem przejdźmy dalej 😊

Co warto zobaczyć oraz co robić w Ustroniu Morskim?

Do największych atrakcji Ustronia Morskiego można zaliczyć plaże. Są piękne, piaszczyste i bardzo rozległe, więc gwarantują wypoczynek każdemu, kto go oczekuje. Nic więc dziwnego, że każdego roku przyciągają wielu amatorów kąpieli morskich i słonecznych. Wybrzeże w Ustroniu Morskim wyróżnia się nie tylko czystymi plażami, ale również wspaniałym klifem, czy czystą wodą.

Co ważne, woda w tym regionie należy do najczystszych na polskim wybrzeżu Bałtyku, a nad bezpieczeństwem osób, które kąpią się w morzu zawsze czuwają wykwalifikowane osoby. Dlatego pobyt w Ustroniu Morskim to nie tylko gwarancja satysfakcji, ale również bezpieczeństwa. Do tego czeka tutaj wiele restauracji, klimatycznych knajpek, czy pubów, które zapewnią miłą atmosferę i sposób na spędzenie wieczorów nad morzem.

A co z innymi atrakcjami? Znajdziemy tutaj coś więcej niż plaże? Pewnie, że tak! Zatem co warto zobaczyć w Ustroniu Morskim? Na pewno godny uwagi jest Skansen Chleba, który znajduje się w stylizowanym na XIX-wieczny budynek wykonany z bali i pokryty strzechą. W pobliskim lesie rośnie również ponad 800 letni Dąb Bolesław, który uznawany jest za najstarszy dąb w Polsce. Ustronie Morskie to również liczne obiekty zabytkowe, w tym na przykład neogotycki kościół, czy zabytkowe chałupy.

Znajduje się tutaj również popularny park krajobrazowy, który potrafi wprawić w zachwyt niemalże każdego, czy kino 7D, które działa w sezonie letnim i wyświetla filmy w technologii 7D z dodatkowymi atrakcjami w postaci foteli wychylających się w trzech płaszczyznach, czy licznych efektów specjalnych.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych atrakcji w Ustroniu Morskim według naszej opinii.

Stare Dęby w Ustroniu Morskim

W gminie Ustronie Morskie, co dla wielu może być zaskakujące, znajduje się najstarszy dąb w PolsceBolesław. Liczy już 800 lat i jest o 100 lat starszy od dębu Bartek. Tuż obok rośnie dąb Warcisław (640 lat).

Trasy rowerowe

Przez Ustronie przebiega Międzynarodowa Trasa Rowerowa nr 10, prowadząca wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego co sprawia ogromne wrażenie na entuzjastach przejażdżek rowerowych.

Co robić w Ustroniu Morskim? Wybierz się na szlak turystyczny!

Rowerowy Szlak Turystyczny mierzący 23 kilometry, prowadzi nas przez najważniejsze atrakcje w Ustroniu Morskim. Na szlaku możesz zatrzymać się w popularnym barze, który serwuję świeżą rybę przyrządzaną na 100 sposobów!. Po drodze możesz zobaczyć również kościół z XV wieku, budowlę stylizowaną na zamek krzyżacki, wiele pomników przyrody oraz pozostałości po pałacyku.

Wybierając się na wczasy, warto zadbać o miejsce do wypoczynku po udanej wycieczce rowerowej. Noclegi w Ustroniu Morskim znajdziesz na naszej stronie. Zapewniamy bezpośredni kontakt z właścicielami oraz atrakcyjne ceny.

Trasy turystyczne w Ustroniu Morskim
Fot. ustronie-morskie.pl

Western Park

Western Park to miejsce o charakterze rozrywkowo – edukacyjnym, które jest popularną atrakcją dla rodziców z dziećmi. Park umożliwia zdobycie unikalnej wiedzy o plemionach Indian oraz o trudnościach pierwszych osadników na Dzikim Zachodzie.

Można tutaj zobaczyć namioty indiańskie (tipi), stroje i narzędzia Indian oraz kowbojów, które były używane każdego dnia, a wszystko to jest przedstawiane oraz szczegółowo opisywane przez przewodników. Warto tutaj zaznaczyć, że wspaniałego klimatu tego miejsca, dopełnia obsługa, która jest ubrana w indiańskie oraz kowbojskie stroje – po prostu świetna atrakcja dla dzieci.

Oprócz tego na terenie parku są organizowane różne gry i zabawy. Co jeszcze warto zobaczyć będąc w Ustroniu Morskim? Zapraszamy do dalszej lektury 😊

Wieża widokowa Sky-Park

W pobliżu Ustronia znajduje się wieża widokowa z tarasem na wysokości 89,9m nad poziomem morza. Jest to najwyższa wieża widokowa w naszym kraju. Widok z takiej wysokości na nadmorskie kurorty i pływające statki to wspomnienie, które zostanie z Tobą na lata.

Skansen chleba

Jest to budynek stylizowany na XIX-wieczną chatę, w której można zasmakować staropolskich potraw w klimatycznym miejscu. Dodatkową atrakcją jest możliwość upieczenia własnego chleba w tradycyjnym piecu, a poza tym można skorzystać z prelekcji na temat młynarstwa i piekarnictwa.

Skansen chleba w Ustroniu Morskim
Fot. ustronie-morskie.pl

Baza noclegowa

Baza noclegowa w Ustroniu Morskim również prezentuje się równie dobrze, jak atrakcje, które tutaj czekają dla turystów. Można zdecydować się na pobyt w jednym z najpopularniejszych hoteli, czy pensjonatów, które przyjmują nie tylko pojedynczych gości, ale również rodziny z dziećmi, czy nawet zorganizowane grupy.

Noclegi Ustronie Morskie to również liczne kwatery prywatne, domki letniskowe i wiele więcej. Tym samym każdy może znaleźć odpowiedni nocleg dla siebie, jak i dla swoich bliskich.

To tylko kilka propozycji najciekawszych atrakcji, które warto zobaczyć. Szukając noclegu skorzystaj z naszego portalu. W szczególności polecamy domki w Ustroniu Morskim.