wakacje nad morzem w czasie pandemii - gdzie spędzić urlop w 2021 roku

Wakacje nad morzem w czasie pandemii – urlop w 2021 roku

Rząd poluzował obostrzenia, zatem warto pomyśleć nad zorganizowaniem zasłużonego urlopu. Gorąco zachęcamy, aby wesprzeć polską turystykę w tych trudnych czasach oraz ze względów bezpieczeństwa spędzić tegoroczne wakacje nad morzem, w górach lub nad jeziorem w naszym kraju. Zobacz kilka propozycji gdzie spędzić urlop w 2021 roku.

Gdzie spędzić wakacje nad morzem?

✅ Zainspiruj się gdzie spędzić urlop nad Morzem Bałtyckim.

👉Jarosławiec

Pierwszą miejscowością, którą chcielibyśmy Państwu polecić na urlop nad morzem jest Jarosławiec. Jest to istnie magiczna miejscowość, w której powstała największa w Europie sztuczna plaża o powierzchni ponad 5 hektarów. Spowodowało to, że Jarosławiec zyskał przydomek polskiego Dubaju.

Plażę wybudowano w 2018 roku za kwotę 170 milionów złotych, a inwestycja od momentu otwarcia zaczęła przyciągać tłumy ciekawych turystów. Jarosławiec to również coś więcej niż sztuczna plaża. Tutejsze wybrzeże jest typu klifowego co samo w sobie przyciąga wczasowiczów, a oprócz tego miejscowość oferuje wiele atrakcji takich jak aqua park, latarnia morska czy Muzeum Bursztynu.

Noclegi w Jarosławcu możesz znaleźć na naszej stronie internetowej już od 20 zł za osobę w pokoju gościnnym.

✅Bezpośredni kontakt z właścicielami oraz brak prowizji za rezerwację za czym idą najniższe możliwe ceny.

polski dubaj
Polski Dubaj – jaroslawiec24.pl

👉Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to wieś nadmorska położona pomiędzy Kołobrzegiem, a Koszalinem na Pomorzu Zachodnim. Kąpielisko rozległe na ponad 2 kilometry, niejednokrotnie wyróżnione Błękitną Flagą – odznaczeniem przyznawanym za bardzo dobrą jakość wody, to największy atut tego miejsca.

Na terenie Ustronia znajduje się najstarszy dąb w PolsceBolesław, liczący ponad 800 lat. Do ciekawych atrakcji miejscowości zalicza się również Western Park o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, rodzinny park rozrywki Pomerania, czy park linowy Gibon. Jak widać znajduje się tu wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Atrakcyjne noclegi w Ustroniu Morskim dla rodzin z dziećmi znajdziesz na naszej stronie.

Park rozrywki Pomerania, około 9km od Ustronia Morskiego

👉Grzybowo

Grzybowo to ciekawa miejscowość dla osób kochających wypoczynek na łonie natury, z dala od tłumu turystów. Miejscowość znajduje się w okolicy Kołobrzegu, a mimo to tutejsze kąpieliska mogą być nawet o kilka stopni cieplejsze, co jest spowodowane przez nieregularną linię brzegową. Cecha ta stworzyła również płytkie i bezpieczne wody brzegowe.

Ta miejscowość jest dobrym wyborem dla wczasowiczów lubujących się w aktywnym wypoczynku. Znajdziemy tu wiele szlaków turystycznych i rowerowych. Pomiędzy Grzybowem, a Dźwirzynem znajduje się plaża dla naturystów. Warto również wspomnieć, że odbywa się tutaj coroczny turniej piłki plażowej o puchar Wójta Gminy Kołobrzeg.

Noclegi w Grzybowie zaczynają się od 20 zł za osobę w domku letniskowym, zatem jest to ciekawa i tania alternatywa od dużych kurortów. Naszym zdaniem jest to miejsce gdzie warto spędzić wakacje nad morzem.

👉Darłowo

Darłowo to doskonały kierunek na spędzenie wakacji nad morzem ze względu na lokalizację i mnogość atrakcji. Spędzając urlop w Darłowie warto skorzystać z okazji i wybrać się w rejs na duńską wyspę Bornholm. Miejscowość zapewnia idealne warunki do sportów wodnych i wędkarstwa na morzu lub dwóch rzekach pomiędzy, którymi znajduje się omawiany kurort.

Darłowo posiada także szerokie zaplecze gastronomiczne w postaci barów, restauracji i kawiarni, a także sezonowych punktów street food. Przebywając w Darłowie warto przeznaczyć czas na zwiedzenie Zamku Książąt Pomorskich – jest to jeden z najcenniejszych zabytków na polskim wybrzeżu. Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia Wikipedii Darłowa.

Noclegi w Darłowie zaczynają się od 25 zł za osobę co czyni tę miejscowość równie atrakcyjnym wyborem.

Ilustracja
Zamek Książąt Pomorskich – Wikipedia.pl